PROFIL SZKOŁY STATUT SZKOŁY KONKURSY SPORT

Misja szkoły

Jesteśmy publiczną szkołą podstawową. Naszymi uczniami są dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

Jesteśmy po to, aby:

• Byli solidnie przygotowani do dalszej nauki i życia w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości XXI wieku,
  • Byli ukształtowani w świadomości, że lepiej jest być niż mieć.
  • Była wartością uznawaną i bardzo potrzebną w środowisku.
  • Mieli poczucie dobrze spełnionego obowiązku i satysfakcji z wykonywanej pracy.
  • Mieli poczucie, że szkoła ich wspiera w wysiłkach wychowawczych.

Nasz wychowanek jest uczniem posiadającym ugruntowaną i perspektywiczną wiedzę, jest znakomicie przygotowany do podjęcia dalszej nauki na poziomie gimnazjum, jest otwarty na wiedzą i zdobył umiejętności twórczego i kreatywnego myślenia.

Znakomicie rozumie, że wiedza potrzebna jest mu po to, aby z łatwością znaleźć swoje miejsce we współczesnym pełnym wyzwań świecie.

Jest wrażliwy, wytrwały, tolerancyjny i sprawiedliwy w ocenie siebie i innych.

Poznał ogólne prawa przyrody i umie zastosować poznane wiadomości z poszczególnych dziedzin w rozwiązywaniu praktycznych problemów.

Potrafi odbierać sztukę jak również angażuje się chętnie w aktywne jej tworzenie.

Zdobył umiejętności, wiadomości i nawyki z zakresu obejmującego szeroko pojętą kulturę fizyczną gwarantujące, że będzie zawsze dbał o swoje zdrowie i sprawność fizyczna.

Zna język angielski w takim zakresie, aby móc się w nim porozumieć.

Umie posługiwać się komputerem i wie jak korzystać z Internetu i innych technik pozyskiwania potrzebnych w praktyce informacji.