Projekt Grantowy „ASYSTENT UCZNIA O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH ASPE”

Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie

Integracja

Kilka słów o oddziałach integracyjnych

                                                                    

Nasza szkoła prowadzi oddziały integracyjne, do których uczęszczają  wspólnie dzieci zdrowe i dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnością.

Liczba uczniów w oddziale integracyjnym liczy od 15 – 20, w tym 3 – 5 uczniów niepełnosprawnych. Nabór do klas integracyjnych opiera się na pełnej dobrowolności i akceptacji idei integracji przez rodziców dzieci zdrowych i niepełnosprawnych.
 W oddziałach integracyjnych zatrudniony jest nauczyciel wspomagający o kwalifikacjach odpowiadających potrzebom uczniów niepełnosprawnych. Programy nauczania dla tych uczniów są odpowiednio modyfikowane w zależności od ich możliwości, a także od dynamiki rozwoju dziecka i jego postępów w nauce. Zawierają elementy programu szkoły specjalnej i szkoły życia, w razie potrzeby realizowane  są etapami. W kształceniu zwraca się szczególną uwagę  na przygotowanie tych uczniów do powodzenia w życiu codziennym. 

Integracja niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Uczymy się pomagać innym, budujemy wzajemne zaufanie, a także  razem idziemy w trudnych dla nas chwilach. Każdy uczeń wie, że może liczyć zawsze na pomoc ze strony nauczyciela. Wspólnie spędzamy czas, uczymy się, bawimy, pomagamy sobie wzajemnie.

 

                                                                           

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im.Orła Białego w Żywcu
  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Żywcu,
  ul. Niezapominajki 14
  34-300 Żywiec
 • Telefon 33 865 25 79 Fax 33 865 25 76
  Sekretariat 691 240 708
  Bus 1 691 940 807
  Bus 2 691 540 807

Galeria zdjęć