Projekt Grantowy „ASYSTENT UCZNIA O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH ASPE”

Nawigacja

 • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

  Nowa galeria Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021 została dodana do albumu fotograficznego

 • Szczepienia uczniów w wieku 12-15 lat

   

  Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
  – informacje dla szkół i placówek

   

   

  Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

  Organizacja szczepień

  Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
  i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

  Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

  Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

  Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

  Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

  • zgodę rodzica,
  • kwestionariusz,
  • kwalifikację lekarza,
  • szczepienie.

  Harmonogram szczepień po wakacjach

  Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

  Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

  • I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
  • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
  • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

  Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

  Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

  Dlaczego warto się zaszczepić?

  Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

  Jak działa szczepionka?

  Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

   

  Ministerstwo Edukacji i Nauki

  Departament Informacji i Promocji

   

   

  Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby

  małoletniej przeciw COVID-19 można pobrać w sekretariacie szkoły.

 • Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Biathlonie Letnim Młodzików

  W dniach 7-8 czerwca w Wodzisławiu Śląskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Biathlonie Letnim. Historia naszej sekcji biathlonu nie jest długa, trenujemy od września ubiegłego roku. Jednak już znacząco zaznaczyliśmy naszą obecność na biathlonowej mapie województwa śląskiego. Wielki sukces odniós Tomek Caputa zdobywając brązowy medal w tych mistrzostwach. 

  Poniżej link do komunikatu zawodów:

  https://www.biathlon.bgtimesport.pl/online

   

 • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

  Oskar Rzeszutko z kl. IV zdobył tytuł LAUREATA w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Jest to bardzo duży sukces naszego ucznia.

  Antonina Konieczny z kl. IV miała w tym konkursie wynik DOBRY.

 • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

  W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR przeprowadzonym w bieżącym roku szkolnym Kacper Glondys z klasy IV otrzymał wyróżnienie, natomiast uczennica klasy V Patrycja Jasiewicz uzyskała wynik bardzo dobry! 

  Gratulujemy świetnych wyników!

 • Śląskie Zawody Regionalne w Biathlonie - Chorzów, 02.06.2021 r

  W dniu 2 czerwca 2021 roku w Chorzowie odbyły się Śląskie Zawody Regionalne w Biathlonie Letnim.

  W zawodach wzięło udział 22 uczniów naszej szkoły. Zawody przyniosły nam zwycięstwa w trzech kategoriach wiekowych i wiele czołowych miejsc. Gratulacje dla zawodników i trenerów!!!

  Szczegółowe wyniki znajdują się w zakładce UKS "Ósemka"

 • Zapisy do projektu

  Stowarzyszenie

  Przyjaciół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 

  "działaMY z PASJĄ" w Żywcu Oczkowie

  rusza z nowym projektem

  pn. „Mozaika folkloru”


  Stowarzyszenie rozpoczyna realizację zadania publicznego pod nazwą „Mozaika folkloru”. Zostanie ono zrealizowane na terenie powiatu żywieckiego dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w konkursie grantowym od Starostwa Powiatowego w Żywcu. Celem projektu jest zachowanie oraz popularyzacja tradycji i kultury regionalnej Żywiecczyzny poprzez organizację warsztatów upowszechniających dziedzictwo kulturowe regionu, jego tradycje, rękodzieło i współczesny folklor. Uczestnicy projektu przejdą przez cykl warsztatów, w ramach których zapoznają się z różnymi technikami rzemiosła, sztuki ludowej i plastyki obrzędowej, a także pod kierunkiem instruktorów wykonają prace rozwijające twórcze myślenie i wyobraźnię. Zajęcia z zakresu edukacji regionalnej stanowiły będą alternatywną formę spędzania czasu wolnego, nauczą cierpliwości, wytrwałości, pobudzą kreatywność i ekspresję uczestników.

  Serdecznie zapraszamy!


  REGULAMIN_-_Mozaika_folkloru.pdf

  KARTA_ZGLOSZENIA_-_Mozaika_folkloru.docx • Dyżur wakacyjny

    Szanowni Państwo!

  Informujemy, że w okresie wakacyjnym w miesiącu sierpień w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr2 w Żywcu będzie dyżur wakacyjny w Przedszkolu nr13.

  Zapisy proszę dokonać w oparciu o poniższe dokumenty.

  Wniosek_o_przyjecie_dziecka_na_dyzur_wakacyjny.docx

  Zal._1_OSWIADCZENIE_ZAKLADU_PRACY_DO_WNIOSKU_NA_DYZUR_WAKACYJNY.docx

   

  Dodatkowe informacje u wychowawców w Przedszkolu nr13.

   

 • NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUBNOŚCI I MIESZKAŃ

  Szanowni Państwo,

   

  Od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. na terenie kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

  Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest realizowany następującymi metodami:

  • metodą samospisu internetowego

  aplikacja dostępna jest na stronie https://spis.gov.pl/,

  • metodą wywiadu telefonicznego, dzwoniąc na infolinię spisową obsługiwaną przez pracowników statystyki publicznej od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 pod numerem: 22 279 99 99,z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

  W ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań zbierane są następujące dane:

  • Charakterystyka demograficzna osób,
  • Aktywność ekonomiczna osób,
  • Poziom wykształcenia,
  • Niepełnosprawność,
  • Migracje wewnętrzne i zagraniczne,
  • Charakterystyka etnicznokulturowa,
  • Gospodarstwa domowe i rodziny,
  • Stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki).

  Osoby, które dokonały samospisu internetowego zachęcamy do udziału w „Loterii Narodowego Spis Powszechnego Ludności i Mieszkań”  https://loteria.spis.gov.pl/

  Do wygrania cenne nagrody!

 • „Być jak Ignacy".

  Udział w programie „Być jak Ignacy” i przystąpienie do IV etapu

   

     Nasi uczniowie kontynuują swój udział w V edycji programu edukacyjnego „Być jak Ignacy". 31 marca ukończyli III etap programu, który dotyczył transportu i miast przyszłości. Członkowie naszego koła naukowego o nazwie „Eksperci przyszłości” przygotowali  pracę konkursową, która została przesłana do Organizatorów projektu.  Uczniowie wzorowo wywiązali się ze wszystkich zadań i wspólnie opracowali projekt graficzny samochodu przyszłości. Ich zmagania oraz efekt końcowy możecie obejrzeć na naszym  kanale na YouTube: https://youtu.be/OJDET2pUrwQ

     Pomimo pandemii i ograniczeń związanych ze zdalnym nauczaniem postanowiliśmy kontynuować udział w programie „Być jak Ignacy” i przystąpiliśmy do IV etapu, którego tematem przewodnim jest „Świat wirtualny”. Scenariusze spotkań online będą tym razem  obejmowały takie zagadnienia jak: bezpieczeństwo w sieci, programowanie, gry i filmy 3D oraz sztuczna inteligencja i roboty. Zadaniem uczniów będzie przygotowanie projektu odpowiadającego na pytanie, jak nowa technologia i technologia przyszłości może pomóc ludziom w codziennym życiu. Członkowie koła naukowego „Eksperci przyszłości” po raz kolejny będą mieli okazję dowieść, że „Nauka to przyszłość”. Trzymajcie za nas kciuki!

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY KLAS IV-VIII - WYNIKI

  Jury konkursu w składzie:

  mgr Lucjana Sordyl,

  mgr Edyta Zoń,

  mgr Agnieszka Zawiła,

  mgr Agnieszka Loranc,

  biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, w wyniku przesłuchań konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody:

  dla uczniów klas IV- VI

  I miejsce - Weronika Wiewióra

  II miejsce - Bartosz Burzec

  III miejsce - Mateusz Węgliński

  wyróżnienie - Antonina Konieczny, Szymon Miękiński

  dla uczniów klas VII-VIII

  I miejsce - Emilia Konieczny

  wyróżnienie - Łukasz Kozioł, Martyna Kandzia

  Laureaci I, II, III miejsca będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

  organizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Żywcu.

 • Zarządzenie Dyrektora o zawieszeniu zajęć

  Zarządzenie Nr 3/2021

  Dyrektora ZSP nr 2 w Żywcu

  z dnia 08 marca  2021

  w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Przedszkolu Nr 13 w Żywcu oraz w Szkole Podstawowej Nr 8 w Żywcu.

  Na podstawie § 18 ust. 2a rozporządzenia MENis z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020 r. poz.1166,1386) zarządza się, co następuje:

  §1

  Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną zawieszam w Przedszkolu Nr 13 w Żywcu wszystkie zajęcia prowadzone w oddziałach 3-4 latków oraz 5 latków w okresie do 09 marca 2021r. do 12 marca 2021r. włącznie.

  §2

  Oddział przedszkolny „0” pracuje w trybie stacjonarnym.

  §3

  Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną zawieszam w Szkole Podstawowej Nr 8 w Żywcu wszystkie zajęcia stacjonarne prowadzone w oddziałach I - III w okresie do 09 marca 2021r. do 15 marca 2021r. włącznie. Zarządzam na ten okres przejście w tryb nauki zdalnej.

  §4.

  Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania i podlega ogłoszeniu w Księdze Zarządzeń.

   

                                                                                                           Stanisław Kubik

                                                                                                           Dyrektor ZSP Nr 2

                                                                                                           w Żywcu

 • Zarządzenie dyrektora w sprawie zawieszenia zajęć w Przedszkolu Nr 13

  Zarządzenie Nr 2/2021

  Dyrektora ZSP nr 2 w Żywcu

  z dnia 03 marca  2021

  w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Przedszkolu Nr 13 w Żywcu.

  Na podstawie § 18 ust. 2a rozporządzenia MENis z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2020 r. poz.1166,1386) zarządza się, co następuje:

  §1

  Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną zawieszam w Przedszkolu Nr 13 w Żywcu wszystkie zajęcia prowadzone w oddziałach 3-4 latków oraz 5 latków w okresie do 03 marca 2021r. do 08 marca 2021r. włącznie.

  §2

  Oddział przedszkolny „0” pracuje w trybie stacjonarnym.

  §4.

  Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania i podlega ogłoszeniu w Księdze Zarządzeń.

   

                                                                                                           Stanisław Kubik

                                                                                                           Dyrektor ZSP Nr 2

                                                                                                           w Żywcu

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY KLAS IV-VIII W FORMIE ON-LINE

  Organizatorzy: mgr Edyta Zoń, mgr Lucjana Sordyl, mgr Agnieszka Zawiła, mgr Agnieszka Loranc
  Cele konkursu:
  - upowszechnienie kultury języka wśród dzieci i młodzieży,
  - popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury,
  - rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań poezją i prozą,
  - rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci i młodzieży,
  - promocja talentów.
  Zasady uczestnictwa:
  1. Konkurs organizowany jest w grupie wiekowej IV-VI, VII-VIII.
  2. Łączny czas trwania prezentacji nie może przekraczać dla klas IV-VI 5 minut, dla klas VII-
  VIII 8 minut.
  3. Uczestnicy przygotowują 3 utwory do prezentacji – 2 wiersze o tematyce dowolnej oraz
  fragment prozy.
  4. Uczestnicy nagrywają swoje recytacje w formie zapisu MP4 (obraz - widoczna cała sylwetka
  recytującego wraz z dźwiękiem).
  5. Nagranie należy podpisać w następujący sposób: imię_nazwisko_wiek i przesłać na
  Classroom Szkolny Konkurs Recytatorski 2020/2021 w zakładce zadania.
  Termin nadsyłania nagrań: 18.03.2020 r. (czwartek).
  Prezentacje uczestników oceniane będą przez jury, które w swojej ocenie uwzględni:
  - dobór repertuaru,
  - interpretację,
  - kulturę słowa,
  - ogólny wyraz artystyczny.
  Ogłoszenie wyników nastąpi poprzez szkolną stronę internetową w dniu 22.03.2021 r.
  Nagrody dla laureatów:
  Laureaci I, II, III miejsca otrzymują nagrody książkowe oraz dyplomy. Wyłonieni laureaci będą
  reprezentować naszą szkołę w konkursie recytatorskim organizowanym przez Miejskie Centrum
  Kultury w Żywcu (w formie online lub stacjonarnej, w zależności od sytuacji epidemiologicznej
  w kraju).

  ZACHĘCAMY DO UCZESTNICTWA W KONKURSIE 

 • Program Edukacyjny

  "Być jak Ignacy".

  Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do V edycji programu edukacyjnego „Być jak Ignacy". Program jest organizowany przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Głównym celem projektu jest promowanie wiedzy oraz rozwój zainteresowań naukowych wśród uczniów. W tym roku cała akcja prowadzona jest pod hasłem "Nauka to przyszłość". 

  Programowi „Być jak Ignacy" towarzyszy konkurs dla kół naukowych, w którym można zdobyć atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. Ponadto zwycięskie szkoły otrzymują prestiżowy tytuł  „Naukowej Szkoły Ignacego", a najlepszy zespół tytuł „Szkoły Roku". 

  Więcej informacji można znaleźć na poniższych stronach internetowych:

  Trwa V edycja programu edukacyjnego Być jak Ignacy! | Byc jak Ignacy

   

  „Być jak Ignacy” – zapraszamy do udziału w 5. edycji programu naukowego - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

   

  https://www.facebook.com/bycjakignacy

   

 • Podaruj nam 1% podatku

  Podaruj 1% podatku z rozliczenia rocznego

                                                Szanowni Rodzice

   

  Zwracamy się z ogromną prośbą do Państwa o podarowanie naszej szkole 1% z rozliczenia rocznego podatku. Ten 1% jest przekazywany przez Fundacje Młodzi-Młodym naszej szkole. Dzięki nim możemy pozyskać środki finansowe na potrzeby naszej szkoły, a tym samym dla naszych dzieci.

  Oddając ten 1% nic nie tracimy - a zyskują nasze dzieci. Wystarczy wpisać numer KRS w oznaczone pole na formularzu podatkowym.

                              BARDZO PROSIMY O POMOC I WSPARCIE

  Dyrekcja Zespołu Szkolno- Przeszkonego nr2 im Orła Białego w Żywcu

   

   

 • Konkurs Samorządu Uczniowskiego

  Konkurs Samorządu Uczniowskiego

  Uczniowie wykonali zdjęcia potraw, które przygotowali samodzielnie w czasie przerwy świątecznej.

   

  Komisja oceniła pracę i wyłoniła zwycięzców:I miejsce- Anna Mieszczak

  II miejsce- Natalia Rus

  III miejsce - Antoni Zyzański oraz Natalia Bierczak

   

  O odbiorze nagród poinformujemy końcem miesiąca.

  Gratulujemy!

 • DZIENNIK ELEKTRONICZNY

  Dziennik elektroniczny

  SZANOWNI RODZICE

                    Zapraszamy do korzystania z dziennika elektronicznego od 1 lutego 2021.

   

  Nasza szkoła przechodzi od 1.02 2021 na dziennik elektroniczny, z którego Państwo będziecie korzystać w kontaktach z wychowawcami i sprawdzać postępy swoich dzieci.

                                                                                                              Serdecznie zapraszamy.

  Obok zdjęcia- logo znajduje się link przekierowujący do dziennika.

 • WYTYCZNE MEiN,MZ I GIS

  Organizacja zajęć w szkole dla klas I-III od 18 stycznia 2021

  Organizacja zajęć w szkole:  Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych

  1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

  2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).

  3. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:

  a/ 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,

  b/ dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,

  c/ dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,

  d/ opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

  4. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

  5. W miarę możliwości należy ograniczyć przebywanie w szkole osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.

  6. Należy dopilnować, aby wszystkie osoby trzecie, w tym rodzice uczniów, wchodzące do szkoły dezynfekowały dłonie lub zakładały rękawiczki ochronne, miały zakryte usta i nos oraz nie przekraczały obowiązujących stref przebywania. Należy zapewnić regularne napełnianie dozowników z płynem do dezynfekcji.

  7. Należy zapewnić sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia. Rekomendowany jest kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.

  8. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych (w szczególności temperatura powyżej 38°C, kaszel, duszności) należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły (rekomendowany własny środek transportu).

  9. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

  10. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. Przybory i podręczniki można zostawiać w szkole, kiedy uczeń wraca do domu.

  11. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy.

 • INNOWACJA Z MATEMATYKI

  Innowacja z matematyki

  Witajcie drodzy uczniowie,

  W ramach innowacji z matematyki w styczniu planowane były  Składanki i układanki matematyczne. Ze względu na naukę zdalną proponuję Wam przejście przez zestaw zagadek, rozwiązując je w zaciszu domowym. 

   Chętni uczniowie proszeni są o gromadzenie odpowiedzi  i przesłanie ich na adres mailowy: iziatomaszek@gmail.com do dnia 31.01.2021

  Spośród wszystkich osób biorących udział w rozwiązywaniu zagadek otrzymacie nagrody w postaci oceny z aktywności. 

  W razie pytań proszę pisać na adres: iziatomaszek@gmail.com

  W załączeniu są przedstawione zagadki.

  Informacji o zagadkach szukajcie w zakładce nauka zdalna / informacje

  Powodzenia!

  Pozdrawiam serdecznie,

  Iza Tomaszek

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im.Orła Białego w Żywcu
  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Żywcu,
  ul. Niezapominajki 14
  34-300 Żywiec
 • Telefon 33 865 25 79 Fax 33 865 25 76
  Sekretariat 691 240 708
  Bus 1 691 940 807
  Bus 2 691 540 807

Galeria zdjęć