Projekt Grantowy „ASYSTENT UCZNIA O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH ASPE”

Nawigacja

 • Akcja FERIE 2022

  Podczas odbywających się ferii zimowych zaproponowaliśmy naszym uczniom szereg zajęć edukacyjnych, rekreacyjnych i sportowych, zgodnie z harmonogramem wysłanym poprzez MOBI Dziennik do wszystkich uczniów i rodziców. Każdy uczeń znajdzie dla siebie interesujące i ciekawe zajęcia. Zachęcamy wszystkich, którzy nie wyjeżdżają poza teren zamieszkania do aktywnego w nich udziału.

  Na szkolnym facebooku zamieszczane są krótkie relacje z odbywanych zajęć.

   

 • PROGRAM WOŚP "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ"

  W pierwszym semestrze, w klasie drugiej, zostały przeprowadzone zajęcia z pierwszej pomocy, w ramach programu edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Uczniowie zdobyli wiedzę i umiejętności z zakresu podstawowych czynności ratujących życie. Uczyli się jak wzywać pomoc, poznali co to jest pozycja boczna ustalona. Mieli również możliwość przeprowadzenia na fantomach resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Na koniec zajęć dzieci otrzymały tekturowe telefony komórkowe, a także podręczniki do nauki pierwszej pomocy. Uczniom klas drugich gratulujemy zdobycia nowej wiedzy i umiejętności.

  Zajęcia poprowadziły: mgr Edyta Zoń i mgr Bernadetta Duc.

 • Zapraszamy

 • Obchody Święta Niepodległości

  Uroczystości Święta Niepodłegłości

  11 listopada br. Poczet Sztandarowy naszej szkoły wraz z opiekunami i dyrekcją uczestniczył w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu, która zapadnie w pamięć na długie lata.

 • Zaproszenie

 • BIEG "ORLĄT"

      W dniu 20 października 2021 r. w godzinach popołudniowych, na terenie Oczkowa - dzielnicy miasta Żywca, odbył się "Bieg Orląt". Impreza została zorganizowana przez Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Żywcu mgr Stanisława Kubika oraz księdza proboszcza Parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego w Żywcu mgr Piotra Jarosza, z inicjatywy Częstochowskiego Oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

  Plan uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego oraz spotkań z wychowawczami w klasach

  8:00   - Msza Święta w Kościele Parafialnym w Żywcu - Oczkowie

  9:15   - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej dla wszystkich klas

  10:00 - Spotkania organizacyjne w klasach z wychowawcami

  Podczas uroczystego rozpoczęcia roku i spotkań z wychowawcami będą obowiązywały zasady sanitarne przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się COVID-19 :

  - W spotkaniu w szkole obowiązuje zasada jeden uczeń - jeden rodzic (opiekun)

  - Przy wejściu do szkoły obowiązkowa dezynfekcja rąk i pomiar temperatury

  - Obowiązkowe posiadanie maseczek

  - na sali gimnastycznej każda klasa będzie siedziała w swoim wyznaczonym i opisanym sektorze

  Serdecznie zapraszam do udziału w uroczystści rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

  Dyrektor

  Stanisław Kubik

   

 • ROK SZKOLNY W PRZEDSZKOLU NR13

  INFORMACJE O ROZPOCZĘCIU ZAJĘĆ W PRZEDSZKOLU NR13

  Rok szkolny w Przedzszkolu nr13 rozpoczyna się 1.09.2021.

  Dzieci schodą się od godziny 6.30 do 8.30 i pozostają już na cały dzień- według zapisów.

  Niezbędnik przedszkolaka

  Dzieci przynoszą:

  • kapcie,
  • piżamę
  • ubranie na zmianę/ w razie niespodziewanych przygód/

  Dzieci, które pozostają na cały dzień i śpią przynoszą dodatkowo:

  kołderkę lub kocyk, poduszkę, prześcieradło z gumką 140/70.

   

 • Nabór do projektu „ASYSTENT UCZNIA ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI – PILOTAŻ”(ASPE).

  Nabór do projektu „ASYSTENT UCZNIA ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI – PILOTAŻ”(ASPE).

  Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 2 w Żywcu ogłasza nabór do projektu

  „ASYSTENT UCZNIA ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI – PILOTAŻ”(ASPE).

  Program finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Oś Priorytetowa 2, Działanie 2.10. Wysoka jakość systemu oświaty, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

  Głównym celem projektu jest poprawa dostępności usług edukacyjnych dla uczniów/uczennic o specjalnych potrzebach edukacyjnych, dzięki wypracowaniu standardu świadczenia usług asystenckich w przedszkolach i szkołach na wszystkich poziomach, prowadzących oddziały ogólnodostępne, z wyłączeniem szkół specjalnych.

  Cel zostanie zrealizowany między innymi poprzez następujące działania:

  a. przygotowanie minimum 640 osób do pracy w charakterze ASPE poprzez realizację szkoleń, superwizji i doradztwa dla ASPE zgodnie z programem szkoleń,

  b. udzielenie w otwartym naborze uprawnionym podmiotom grantów na zatrudnienie ASPE na okres 10 miesięcy,

  Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć w terminie od 26.08.2021 r do 31.08.2021 r.  w Zespole Szkolno - Przedszkolnym Nr 2 w Żywcu, ul. Niezapominajki 14,  34-300 Żywiec, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00

   

  Regulamin rekrutacji i udział w projekcie do pobrania na stronie  

  https://oczkowzsp.edupage.org

  w zakładce: Projekty Unijne.

 • Szkolna Akcja Letnia 2021 - wycieczka na Grojec

  W ramach Szkolnej Akcji Letniej uczniowie klasy 7a i klasy V wraz z nauczycielami mgr inż. Barbarą Karwacką, mgr Bernadettą Duc i mgr Edytą Zoń, 26 sierpnia, udali się na wycieczkę ścieżką przyrodniczo - dydaktyczną na górę Grojec. Przewodnikiem był Pan Piotr Dziki z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. W trakcie warsztatów terenowych uczniowie rozpoznawali różne gatunki roślin, zostali zapoznani z formami ochrony przyrody na terenie Żywieckiego PK, PK Beskidu Śląskiego i PK Beskidu Małego. Wysłuchali również informacji na temat pozyskiwania i wypalania wapienia. Na Grojcu uczestnicy wycieczki wspólnie z Panem Piotrem Dzikim stworzyli piękne roślinne obrazy.

 • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

  Nowa galeria Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021 została dodana do albumu fotograficznego

 • Szczepienia uczniów w wieku 12-15 lat

   

  Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
  – informacje dla szkół i placówek

   

   

  Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

  Organizacja szczepień

  Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
  i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

  Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

  Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

  Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

  Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

  • zgodę rodzica,
  • kwestionariusz,
  • kwalifikację lekarza,
  • szczepienie.

  Harmonogram szczepień po wakacjach

  Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

  Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

  • I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
  • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
  • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

  Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

  Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

  Dlaczego warto się zaszczepić?

  Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

  Jak działa szczepionka?

  Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

   

  Ministerstwo Edukacji i Nauki

  Departament Informacji i Promocji

   

   

  Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby

  małoletniej przeciw COVID-19 można pobrać w sekretariacie szkoły.

 • Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Biathlonie Letnim Młodzików

  W dniach 7-8 czerwca w Wodzisławiu Śląskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Biathlonie Letnim. Historia naszej sekcji biathlonu nie jest długa, trenujemy od września ubiegłego roku. Jednak już znacząco zaznaczyliśmy naszą obecność na biathlonowej mapie województwa śląskiego. Wielki sukces odniós Tomek Caputa zdobywając brązowy medal w tych mistrzostwach. 

  Poniżej link do komunikatu zawodów:

  https://www.biathlon.bgtimesport.pl/online

   

 • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

  Oskar Rzeszutko z kl. IV zdobył tytuł LAUREATA w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX. Jest to bardzo duży sukces naszego ucznia.

  Antonina Konieczny z kl. IV miała w tym konkursie wynik DOBRY.

 • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

  W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR przeprowadzonym w bieżącym roku szkolnym Kacper Glondys z klasy IV otrzymał wyróżnienie, natomiast uczennica klasy V Patrycja Jasiewicz uzyskała wynik bardzo dobry! 

  Gratulujemy świetnych wyników!

 • Śląskie Zawody Regionalne w Biathlonie - Chorzów, 02.06.2021 r

  W dniu 2 czerwca 2021 roku w Chorzowie odbyły się Śląskie Zawody Regionalne w Biathlonie Letnim.

  W zawodach wzięło udział 22 uczniów naszej szkoły. Zawody przyniosły nam zwycięstwa w trzech kategoriach wiekowych i wiele czołowych miejsc. Gratulacje dla zawodników i trenerów!!!

  Szczegółowe wyniki znajdują się w zakładce UKS "Ósemka"

 • Zapisy do projektu

  Stowarzyszenie

  Przyjaciół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 

  "działaMY z PASJĄ" w Żywcu Oczkowie

  rusza z nowym projektem

  pn. „Mozaika folkloru”


  Stowarzyszenie rozpoczyna realizację zadania publicznego pod nazwą „Mozaika folkloru”. Zostanie ono zrealizowane na terenie powiatu żywieckiego dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w konkursie grantowym od Starostwa Powiatowego w Żywcu. Celem projektu jest zachowanie oraz popularyzacja tradycji i kultury regionalnej Żywiecczyzny poprzez organizację warsztatów upowszechniających dziedzictwo kulturowe regionu, jego tradycje, rękodzieło i współczesny folklor. Uczestnicy projektu przejdą przez cykl warsztatów, w ramach których zapoznają się z różnymi technikami rzemiosła, sztuki ludowej i plastyki obrzędowej, a także pod kierunkiem instruktorów wykonają prace rozwijające twórcze myślenie i wyobraźnię. Zajęcia z zakresu edukacji regionalnej stanowiły będą alternatywną formę spędzania czasu wolnego, nauczą cierpliwości, wytrwałości, pobudzą kreatywność i ekspresję uczestników.

  Serdecznie zapraszamy!


  REGULAMIN_-_Mozaika_folkloru.pdf

  KARTA_ZGLOSZENIA_-_Mozaika_folkloru.docx • Dyżur wakacyjny

    Szanowni Państwo!

  Informujemy, że w okresie wakacyjnym w miesiącu sierpień w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr2 w Żywcu będzie dyżur wakacyjny w Przedszkolu nr13.

  Zapisy proszę dokonać w oparciu o poniższe dokumenty.

  Wniosek_o_przyjecie_dziecka_na_dyzur_wakacyjny.docx

  Zal._1_OSWIADCZENIE_ZAKLADU_PRACY_DO_WNIOSKU_NA_DYZUR_WAKACYJNY.docx

   

  Dodatkowe informacje u wychowawców w Przedszkolu nr13.

   

 • NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUBNOŚCI I MIESZKAŃ

  Szanowni Państwo,

   

  Od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. na terenie kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

  Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest realizowany następującymi metodami:

  • metodą samospisu internetowego

  aplikacja dostępna jest na stronie https://spis.gov.pl/,

  • metodą wywiadu telefonicznego, dzwoniąc na infolinię spisową obsługiwaną przez pracowników statystyki publicznej od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 pod numerem: 22 279 99 99,z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

  W ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań zbierane są następujące dane:

  • Charakterystyka demograficzna osób,
  • Aktywność ekonomiczna osób,
  • Poziom wykształcenia,
  • Niepełnosprawność,
  • Migracje wewnętrzne i zagraniczne,
  • Charakterystyka etnicznokulturowa,
  • Gospodarstwa domowe i rodziny,
  • Stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki).

  Osoby, które dokonały samospisu internetowego zachęcamy do udziału w „Loterii Narodowego Spis Powszechnego Ludności i Mieszkań”  https://loteria.spis.gov.pl/

  Do wygrania cenne nagrody!

 • „Być jak Ignacy".

  Udział w programie „Być jak Ignacy” i przystąpienie do IV etapu

   

     Nasi uczniowie kontynuują swój udział w V edycji programu edukacyjnego „Być jak Ignacy". 31 marca ukończyli III etap programu, który dotyczył transportu i miast przyszłości. Członkowie naszego koła naukowego o nazwie „Eksperci przyszłości” przygotowali  pracę konkursową, która została przesłana do Organizatorów projektu.  Uczniowie wzorowo wywiązali się ze wszystkich zadań i wspólnie opracowali projekt graficzny samochodu przyszłości. Ich zmagania oraz efekt końcowy możecie obejrzeć na naszym  kanale na YouTube: https://youtu.be/OJDET2pUrwQ

     Pomimo pandemii i ograniczeń związanych ze zdalnym nauczaniem postanowiliśmy kontynuować udział w programie „Być jak Ignacy” i przystąpiliśmy do IV etapu, którego tematem przewodnim jest „Świat wirtualny”. Scenariusze spotkań online będą tym razem  obejmowały takie zagadnienia jak: bezpieczeństwo w sieci, programowanie, gry i filmy 3D oraz sztuczna inteligencja i roboty. Zadaniem uczniów będzie przygotowanie projektu odpowiadającego na pytanie, jak nowa technologia i technologia przyszłości może pomóc ludziom w codziennym życiu. Członkowie koła naukowego „Eksperci przyszłości” po raz kolejny będą mieli okazję dowieść, że „Nauka to przyszłość”. Trzymajcie za nas kciuki!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im.Orła Białego w Żywcu
  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Żywcu,
  ul. Niezapominajki 14
  34-300 Żywiec
 • Telefon 33 865 25 79 Fax 33 865 25 76
  Sekretariat 691 240 708
  Bus 1 691 940 807
  Bus 2 691 540 807

Galeria zdjęć