Projekt Grantowy „ASYSTENT UCZNIA O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH ASPE”

Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie
 • Zakończenie roku 2021/2022

  24 czerwca rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Uroczysta akademia dostarczyła wielu wzruszeń. Wręczono nagrody, podziękowania. Uczniom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników, absolwentom – składamy życzenia pomyślności w kolejnych etapach edukacji, wszystkim - życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku. 

 • Samorząd uczniowski

  20 czerwca br. odbyła się wycieczka Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych miasta Żywca do Suchej Beskidzkiej, Lachowic i Stryszawy. Uczniowie żywieckich szkół zwiedzili kościół św. Apostołów Piotra i Pawła w Lachowicach, Centrum Kultury i Filmu im. Billy'ego Wildera w Suchej Beskidzkiej i Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej, gdzie wzięli udział w warsztatach artystycznych. Mieliśmy okazję przekonać się jak piękne i ciekawe są okolice Żywca. Dziękujemy Władzom Miasta za organizację tego interesującego wydarzenia.

 • Dzień Dziecka - Dzień Sportu

  1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka. Był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Uczniowie mieli okazję sprawdzić się w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak: biathlon, skok w dal, skok wzwyż, bieg sprinterski, tenis stołowy. Było mnóstwo radości. Wszyscy świetnie się bawili. Najlepsi uczniowie w poszczególnych konkurencjach oraz kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni. 

 • Spotkanie z Policją

  11 maja uczniowie z klas V - VIII uczestniczyli, w ramach działań profilaktycznych, w spotkaniu z Panią aspirant Barbarą Kotlarską. Tematem zajęć było szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz odpowiedzialność za podejmowane przez uczniów działania.  Podczas spotkania Pani aspirant omówila również zagadnienia dotyczące cyberprzemocy, mowy nienawiści oraz problematyki uzależnień. 

 • Festiwal Artystyczny Moja Pasja

  10 maja zespół "Ambaras" zajął III miejsce na Festiwalu Artystycznym "Moja Pasja". Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów. 

 • XXI Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

  7 maja uczennica klasy piątej - Weronika Wiewióra - otrzymała nagrodę za zajęcie II miejsca w XXI Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek. Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.

 • KONKURS - zmiana terminu

 • Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

  W dniu 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VI przygotowali z wychowawcami inscenizację, w której upamiętnili przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Przypomnieli wszystkim, jak ważna jest wolność, ojczyzna, naród.  Na koniec Dyrektor wręczał dyplomy i nagrody dla laureatów konkursów oraz zawodów sportowych. Gratulujemy wszystkim pięknego występu i  wszelkich osiągnięć edukacyjno-sportowych.

 • XXIV Rejonowy Konkurs Recytatorski

  W dniu 22 kwietnia bieżącego roku w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku - Białej, odbył się XXIV Rejonowy Konkurs Recytatorski „SŁOŃCE, SŁOŃCE I ŻYCIE”. Prezentacje oceniało jury w składzie:

  – Franciszek Kopczak - instruktor teatralny, animator kultury,

  – Ewa Walesiak - aktorka, dyrektor teatru „Kwadryga",

  – Lucyna Sypniewska - aktorka teatru Banialuka, reżyserka.

  Nasza uczennica, Weronika Wiewióra z klasy V, otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Międzynarodowy Dzień Ziemi

  W dniu 21 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Uczniowie klasy IV przygotowali wraz z wychowawcami inscenizację, w której przypomnieli, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i należy o nią dbać. Nie obyło się też bez muzycznej niespodzianki, jaką przygotował dla całej społeczności szkolnej zespół Ambaras. Gratulujemy wszystkim pięknego występu.

 • SZKOŁA ROKU

  Wielki sukces

  Z przyjemnością informuję, że nasza szkoła odniosła sukces zajmując w Plebiscycie Edukacyjnym 2021 organizowanym przez Dziennik Zachodni I miejsce w kategorii SZKOŁA ROKU w powiecie żywieckim

 • Dzień bez plecaka

                                                                             Miły dzień 1 kwietnia

  W dniu 01.04. br. Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję "Dzień bez plecaka". Kreatywność naszych uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania. Można było zobaczyć takie "plecaki" jak: opony, wózki dziecięce, kosze na zakupy i na śmieci, poszewki na poduszki, transportery i wiele innych.

 • Projekt ŚLADAMI FOLKLORU

   

  Stowarzyszenie

  Przyjaciół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 

  "działaMY z PASJĄ" w Żywcu Oczkowie

  rozpoczyna nowy projekt

  pn. "Śladami folkloru"

   

  Nasze Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie w konkursie grantowym od Starostwa Powiatowego w Żywcu i rozpoczyna realizację zadania publicznego pn. "Śladami folkloru". Celem projektu jest zachowanie oraz popularyzacja tradycji i kultury regionalnej Żywiecczyzny poprzez organizację warsztatów upowszechniających dziedzictwo kulturowe regionu. Uczestnicy przejdą przez cykl warsztatów z tańcem ludowym oraz rzemiosłem artystycznym. To ciekawa forma spędzenia czasu wolnego, ucząca wytrwałości, cierpliwości i wyzwalająca twórczą aktywność.

  Serdecznie zapraszamy!

   

  REGULAMIN(1).pdf

  KARTA_ZGLOSZENIA_do_Projektu_Sladami_folkloru.docx

   

 • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

   

   

  W dniach 23 – 25 marca 2022 roku, w Miejskim Centrum Kultury, odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli oraz Szkół Podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żywca oraz Starosty Powiatu Żywieckiego, zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Żywcu. Jury w składzie: Jadwiga Grygierczyk - aktorka Teatru Polskiego w Bielsku – Białej, Jakub Abrahamowicz –  aktor, występował m.in. w Teatrze Bagatela w Krakowie oraz w  Teatrze Polskim  w Bielsku – Białej, Andrzej Mróz –polonista, dokonało przesłuchań i wyłoniło laureatów. Wśród nagrodzonych są nasi uczniowie. Weronika Wiewióra zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej i będzie reprezentowała szkołę na XXIV Rejonowym Konkursie Recytatorskim „ SŁOŃCE, SŁOŃCE I ŻYCIE”, organizowanym w Bielsku – Białej. Z kolei Mateusz Węgliński oraz Łukasz Kozioł otrzymali wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

   

 • Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy

  W dniu 28 lutego 2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy klas IV-VIII. Jury w składzie: mgr Lucjana Sordyl, mgr Edyta Zoń, mgr Agnieszka Zawiła, mgr Sabina Kubica wyłoniło laureatów oraz przyznało wyróżnienia. Uczniowie, którzy zajęli I, II, III miejsca w poszczególnych kategoriach będą reprezentowali naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żywca oraz Starosty Powiatu Żywieckiego w Miejskim Centrum Kultury. Będą to:

  - w kategorii klas IV-VI: Weronika Wiewióra, Mateusz Węgliński, Kacper Glondys

  - w kategorii klas VII-VIII: Sandra Furtak, Julia Wojciech, Łukasz Kozioł

  Gratulujemy nagrodzonym i życzymy powodzenia na konkursie powiatowym.

 • Pomoc dla UKRAINY

  Zbiórka dla Ukrainy

 • Biathlonowy obóz sportowy

  Dla uczniów klas IV - VIII systematycznie uczęszczających na zajęcia sekcji biathlonu naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ósemka" w ramach współpracy z BLKS Żywiec, zorganizowaliśmy czterodniowy obóz sportowy. Podczas tego krótkiego zgrupowania trenowaliśmy na trasach biegowych Kubalonki. Nasi zawodnicy poczynili bardzo duże postępy i świetnie opanowali technikę biegu stylem łyżwowym. Byli bardzo zaangażowni i zdyscyplinowani. Dopisała nam wspaniała pogoda, a zdobyte umiejętności i wykonana praca treningowa, będą procentowały w przyszłości.

 • Akcja FERIE 2022

  Podczas odbywających się ferii zimowych zaproponowaliśmy naszym uczniom szereg zajęć edukacyjnych, rekreacyjnych i sportowych, zgodnie z harmonogramem wysłanym poprzez MOBI Dziennik do wszystkich uczniów i rodziców. Każdy uczeń znajdzie dla siebie interesujące i ciekawe zajęcia. Zachęcamy wszystkich, którzy nie wyjeżdżają poza teren zamieszkania do aktywnego w nich udziału.

  Na szkolnym facebooku zamieszczane są krótkie relacje z odbywanych zajęć.

   

 • PROGRAM WOŚP "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ"

  W pierwszym semestrze, w klasie drugiej, zostały przeprowadzone zajęcia z pierwszej pomocy, w ramach programu edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Uczniowie zdobyli wiedzę i umiejętności z zakresu podstawowych czynności ratujących życie. Uczyli się jak wzywać pomoc, poznali co to jest pozycja boczna ustalona. Mieli również możliwość przeprowadzenia na fantomach resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Na koniec zajęć dzieci otrzymały tekturowe telefony komórkowe, a także podręczniki do nauki pierwszej pomocy. Uczniom klas drugich gratulujemy zdobycia nowej wiedzy i umiejętności.

  Zajęcia poprowadziły: mgr Edyta Zoń i mgr Bernadetta Duc.

 • Zapraszamy

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im.Orła Białego w Żywcu
  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Żywcu,
  ul. Niezapominajki 14
  34-300 Żywiec
 • Telefon 33 865 25 79 Fax 33 865 25 76
  Sekretariat 691 240 708
  Bus 1 691 940 807
  Bus 2 691 540 807

Galeria zdjęć