Projekt Grantowy „ASYSTENT UCZNIA O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH ASPE”

Nawigacja

 • Akcja "List od seniora z Żywiecczyzny"

  Samorząd Uczniowski zorganizował w klasach IV-VIII zbiórkę mikołajkowych paczek dla podopiecznych akcji "List od seniora z Żywiecczyzny". Wszystkie prezenty zostały już spakowane i dostarczone do organizatorów. Chcemy podziękować wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy pomogli nam przygotować te piękne podarunki. Jesteśmy pewni, że dzięki Wam uśmiech zagości na niejednej twarzy. 

   

 • Andrzejki w szkole

  29 listopada do naszej szkoły przyleciały wiedźmy, które w czasie przerw przeprowadzały zabawy andrzejkowe. Ustawiła się spora kolejka uczniów chcących poznać co ich czeka w przyszłości.

  W tym samym czasie Samorząd Uczniowski sprzedawał kartki dobroczynne. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie programu leczenia i rehabilitacji chorych i niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji.

 • Innowacja matematyczna

 • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

  W dniu 11 listopada Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości na żywieckim rynku.

 • Święto Niepodległości

  Tak nasza społeczność szkolna uczciła 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • VI Wieczór Patriotyczny

 • Szkolny konkurs plastyczny

 • Uroczysta Sesja Rady Miejskiej

  Dnia 27 października w Urzędzie Miasta odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej, w trakcie której zostały wręczone "Nagrody Burmistrza" przyznane procownikom oświaty, jak również stopnie awansu zawodowego.  Podczas trwania sesji powołano uczniów żywieckich szkół do nowopowstałego gremium jakim jest Forum Samorządów Szkolnych Miasta Żywca. Naszą szkołę reprezentują: Dominika Ciućka i Julia Wojciech. 

  Powołanym uczniom i wszystkim nagrodzonym składamy gratulacje i życzymy dalszej owocnej pracy.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. 

 • Podziękowanie

  W naszej szkole przeprowadzona została zbiórka pieniędzy na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Żywcu. Za zebrane środki finansowe zakupiono karmę dla zwierząt. W związku z tym otrzymaliśmy podziekowania za okazanie dobrego serca.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

 • Projekt „Pomocna dłoń – ASPE w żywieckich szkołach i przedszkolach”

  Projekt „Pomocna dłoń – ASPE w żywieckich szkołach i przedszkolach” dofinansowany w ramach środków II.  Osi  Priorytetowej:  Efektywne  polityki publiczne na rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty na podstawie Umowy o dofinansowanie projektu grantowego  w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 –2020, realizowany jest od 1 kwietnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. w 2 żywieckich szkołach i w 1 żywieckim przedszkolu, dla których organem prowadzącym jest Miasto Żywiec – Beneficjent projektu:

  - w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza, ul. M. Skłodowskiej – Curie 2, 34-300 Żywiec,

  - w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 im. Orła Białego, ul. Niezapominajki 14, 34-300 Żywiec,

  - w Przedszkolu nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, ul Kazimierza Tetmajera 77, 34-300 Żywiec

   

  Głównym celem projektu jest poprawa dostępności usług edukacyjnych dla uczniów/uczennic o specjalnych potrzebach edukacyjnych, dzięki wypracowaniu standardu świadczenia usług asystenckich w przedszkolach i szkołach na wszystkich poziomach, prowadzących oddziały ogólnodostępne, z wyłączeniem szkół specjalnych.

   

  Cel zostanie zrealizowany między innymi poprzez następujące działania:

  a) przygotowanie osób do pracy w charakterze ASPE poprzez realizację szkoleń, superwizji i doradztwa dla ASPE zgodnie z programem szkoleń,

  b) zatrudnienie po dwóch ASPE na okres 10 miesięcy w każdej zgłoszonej żywieckiej placówce.

   

  Wartość całkowita projektu: 189 139,80 PLN

 • DYŻUR WAKACYJNY

  Dyżur wakacyjny w roku szkolnym 2021/2022

  SZANOWNI RODZICE 

  Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola na dyżur wakacyjny będa przyjmowane od dnia 4 - 20 maja do godziny 12:00 w sekretariacie Zespołu lub bezpośrednio w Przedszkolu Nr 13.

  Karty zgłoszeń można składać w przedszkolu od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00 lub drogą elektroniczną na adres e-mail: zsp2zywiec@gmail.com

  Dyzur_wakacyjny_2022(5).docx

  REGULAMIN_DYZURU_WAKACYJNEGO_2021.docx

  Zal._1_POSWIADCZENIE_ZAKLADU_PRACY_(1).docx

  Zal._2_Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_przedszkola_w_okresie_letnim_(8).docx

   

 • Zakończenie roku 2021/2022

  24 czerwca rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Uroczysta akademia dostarczyła wielu wzruszeń. Wręczono nagrody, podziękowania. Uczniom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników, absolwentom – składamy życzenia pomyślności w kolejnych etapach edukacji, wszystkim - życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku. 

 • Samorząd uczniowski

  20 czerwca br. odbyła się wycieczka Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych miasta Żywca do Suchej Beskidzkiej, Lachowic i Stryszawy. Uczniowie żywieckich szkół zwiedzili kościół św. Apostołów Piotra i Pawła w Lachowicach, Centrum Kultury i Filmu im. Billy'ego Wildera w Suchej Beskidzkiej i Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej, gdzie wzięli udział w warsztatach artystycznych. Mieliśmy okazję przekonać się jak piękne i ciekawe są okolice Żywca. Dziękujemy Władzom Miasta za organizację tego interesującego wydarzenia.

 • Dzień Dziecka - Dzień Sportu

  1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka. Był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Uczniowie mieli okazję sprawdzić się w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak: biathlon, skok w dal, skok wzwyż, bieg sprinterski, tenis stołowy. Było mnóstwo radości. Wszyscy świetnie się bawili. Najlepsi uczniowie w poszczególnych konkurencjach oraz kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni. 

 • Spotkanie z Policją

  11 maja uczniowie z klas V - VIII uczestniczyli, w ramach działań profilaktycznych, w spotkaniu z Panią aspirant Barbarą Kotlarską. Tematem zajęć było szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz odpowiedzialność za podejmowane przez uczniów działania.  Podczas spotkania Pani aspirant omówila również zagadnienia dotyczące cyberprzemocy, mowy nienawiści oraz problematyki uzależnień. 

 • Festiwal Artystyczny Moja Pasja

  10 maja zespół "Ambaras" zajął III miejsce na Festiwalu Artystycznym "Moja Pasja". Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów. 

 • XXI Przegląd Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek

  7 maja uczennica klasy piątej - Weronika Wiewióra - otrzymała nagrodę za zajęcie II miejsca w XXI Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek. Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.

 • KONKURS - zmiana terminu

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im.Orła Białego w Żywcu
  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Żywcu,
  ul. Niezapominajki 14
  34-300 Żywiec
 • Telefon 33 865 25 79 Fax 33 865 25 76
  Sekretariat 691 240 708
  Bus 1 691 940 807
  Bus 2 691 540 807

Galeria zdjęć