W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z dogoterapii. Zajęcia miały na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy przedszkolakami a psem. W trakcie spontanicznej, radosnej zabawy (ukierunkowanej przez prowadzącego) dzieci świetnie się bawiły i uczyły jak bezpiecznie spędzać czas z psem.
30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja – jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Uczniowie z kasy 6a zaprezentowali program artystyczny, który w przystępny i poruszający sposób przybliżył tło historyczne oraz znaczenie pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Dziękujemy wszystkim uczniom za piękny występ oraz nauczycielom za przygotowanie uroczystości.
Miejskie Uroczystości Majowe
2 maja uczciliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Szkolny Zespół AMBARAS przeszedł ulicami miasta niosąc 100 metrową flagę. Nasi uczniowie mieli również zaszczyt wystąpić na Rynku w Żywcu podczas Koncertu Patriotycznego.
Poczet Sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w miejskich obchodach 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Przedstawiciele szkolnego zespołu AMBARAS mieli zaszczyt wystąpić podczas Pikniku Patriotycznego, który odbył się 3 maja na dziedzińcu między zamkami w Żywieckim Parku Habsburgów.
28 kwietnia klasa ósma udała się do Oświęcimia, aby zwiedzić autentyczne miejsce pamieci i muzeum Auschwitz-Birkenau, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady. Wizyta z edukatorem pozwoliła lepiej zrozumieć to unikatowe miejsce. Zwiedzanie było podzielone na dwie części: Auschwitz I oraz Birkenau. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z materiałami multimedialnymi, archiwalnymi fotografiami, pracami artystycznymi, dokumentami oraz świadectwami Ocalałych.
25 kwietnia klasy czwarte, pod przewodnictwem mgr inż. Barbary Karwackiej oraz wychowawców, przygotowały akademię z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie przypomnieli wszystkim, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Gratulujemy wspaniałego występu.
Konkurs adresowany jest do uczniów naszej szkoły oraz dzieci z naszego przedszkola. Udział w nim mogą wziąć soliści i duety oraz duety pokoleniowe (dziecko z rodzicem, dziadkiem, babcią, ciocią, wujkiem, itp.). Maksymalny czas prezentacji wynosi 6 minut. Laureaci pierwszych miejsc wystąpią w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu podczas przesłuchań do Przeglądu "Piosenki Mojej Mamy", które odbędą się w dniach 20-21 maja 2025 r. Podkłady muzyczne należy dostarczyć do pani Joanny Górnej do dnia 6 maja. Zachęcamy do udziału!
Cała nasza czteroosobowa reprezentacja otrzymała wyróżnienia w powiatowym konkursie "Wielkanoc w tradycji naszych przodków". W dniu 9 kwietnia br. w Muzeum Miejskim w Żywcu laureaci odebrali nagrody. Konkurs zorganizowany został przez Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łodygowicach, Miejskim Centrum Kultury w Żywcu oraz Muzeum Miejskim w Żywcu w ramach cyklu imprez pn. „Wielkanoc w tradycji naszych przodków”. Serdecznie gratulujemy młodym artystom i życzymy kolejnych sukcesów!
Z radością informujemy, że został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. „Mój wymarzony dom”. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem. Gratulujemy laureatom i zapraszamy do obejrzenia galerii prac, która znajduje się przy wejściu głównym do naszej szkoły.
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny”. Z dumą przedstawiamy naszych laureatów, którzy osiągnęli wysokie wyniki i pokazali, że matematyka naprawdę nie ma przed nimi tajemnic. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach!
Klasy 4
Mikołaj Śleziak - 8 miejsce w kraju
Mikołaj Drobisz - 13 miejsce w kraju
Jakub Biegun - 15 miejsce w kraju
Karol Ciućka - 20 miejsce w kraju
Zuzanna Kręcichwost - 20 miejsce w kraju
klasa 5
Zofia Wawak -16 miejsce w kraju
Agnieszka Tomaszek - 19 miejsce w kraju
klasa 6
Adam Kręcichwost - 16 miejsce w kraju
Mateusz Tomiczek - 20 miejsce w kraju
klasa 7
Antoni Ciupka - 13 miejsce w kraju
klasa 8
Weronika Wiewióra - 12 miejsce w kraju
Kacper Glondys - 13 miejsce w kraju
Liliana Kukuła - 16 miejsce w kraju
Emilia Haczek - 17 miejsce w kraju
Mateusz Węgliński - 19 miejsce w kraju
Klasa 2
Tadeusz Ciupka - 19 miejsce w kraju
Amelia Haręża - 20 miejsce w kraju
Klasa 3
Wojciech Świerczek - 19 miejsce w kraju
Nasze dwie uczennice laureatkami w powiatowym konkursie pod hasłem: "Jak sprawić, żeby szkoła była miejscem, gdzie chce się wracać?”. W pierwszej trójce nagrodzonych uczniów ze szkół podstawowych oraz średnich znalazła się Nina Fabijanowicz, natomiast wyróżnienie otrzymała Emilia Haczek. Gratulujemy zaangażowania, kreatywności i świeżego spojrzenia na szkolną rzeczywistość.
Nasza uczennica Weronika Wiewióra zajęła II miejsce w Polsce, w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KRĄG”. Podczas apelu Weronika otrzymała nagrodę w postaci smartwatcha oraz ogromne brawa i gratulacje od całej społeczności szkolnej. W konkursie wzięło udział wielu uczniów. Wszyscy otrzymali piękne dyplomy. Gratulujemy serdecznie wspaniałych wyników i życzymy dalszego rozwijania pasji.
W ostatnich miesiącach przedszkolaki uczestniczyły w międzyprzedszkolnych konkursach, w których odnosiły sukcesy, a przede wszystkim świetnie się bawiły. Gratulacje dla wszystkich dzieci 😊.
Z wielką dumą i radością informujemy, że aż dwoje naszych uczniów: Weronika Wiewióra i Kacper Glondys, zdobyło tytuł FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.
Serdecznie gratulujemy uczniom oraz nauczycielowi prowadzącemu, pani mgr Agacie Satławie tak wspaniałego osiagniecia! Warto podkreślić, że wysokie wyniki nie biorą się znikąd, a są efektem ciężkiej pracy i wytrwałości uczniów pod czujnym okiem nauczyciela oraz przy wsparciu rodziców. Z całego serca GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów w osiąganiu wyznaczonych celów.
4 kwietnia uczniowie naszej szkoły, z okazji 1000 rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego, uczestniczyli w żywej lekcji historii, która przeniosła ich w fascynujący świat wczesnośredniowiecznej Polski. Podczas lekcji uczniowie poznali życie i dokonania Bolesława Chrobrego, jego rolę w tworzeniu państwa polskiego oraz jego znaczenie dla naszej historii. Mogli zobaczyć oryginalne rekwizyty, takie jak: zbroje, miecze, tarcze i stroje. Uczniowie doświadczyli codziennego życia ludzi w tamtych czasach, dowiedzieli się o rytuałach i obyczajach. Uczestniczyli także w przygotowanych scenach ukazujących Koronację Bolesława Chrobrego.
W dniach 11 – 13 marca 2025 roku, w Miejskim Centrum Kultury, odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli oraz Szkół Podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żywca oraz Starosty Powiatu Żywieckiego, zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Żywcu. Jury w składzie: Jadwiga Grygierczyk - aktorka Teatru Polskiego w Bielsku – Białej, Sławomir Miska – aktor Teatru Polskiego w Bielsku – Białej, Włodzimierz Pohl – aktor Teatru Lalek Banialuka w Bielsku – Białej, Andrzej Mróz – polonista, dokonało przesłuchań i wyłoniło laureatów. Wśród nagrodzonych są nasi uczniowie. Weronika Wiewióra zdobyła I miejsce, Dawid Kliś otrzymał II miejsce. Tym samym będą oni, w swoich kategoriach wiekowych, reprezentowali szkołę i powiat w XXVII Rejonowym Konkursie Recytatorskim „SŁOŃCE, SŁOŃCE I ŻYCIE”, organizowanym w Bielsku – Białej. Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie klasy ósmej mieli okazję uczestniczyć w spektaklu multimedialnym pt. „ISKRY NIEPODLEGŁEJ” .
Wydarzenie miało miejsce w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej umieszczonej przed Miejskim Centrum Kultury w Żywcu. Podczas interaktywnego widowiska zapoznali się z sylwetkami ojców niepodległości, sportowców, naukowców, ludzi kultury, postaci ważnych dla społeczeństwa – Polek i Polaków, którzy zmienili świat.
Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w zajęciach proponowanych przez naszą szkołę w ramach ferii zimowych. Poniżej przedstawiam link do harmonograny zajęć:
W międzyprzedszkolnym konkursie "Jukace z Zabłocia" przedszkolaki otrzymały nagrody za wykonanie prac plastycznych. W I etapie uczestniczyli w pokazie Jukacy oraz dowiedzieli się kto to jest Jukac, zdobyli wiedzę na temat ich strojów i tradycji. W II etapie wykonali prace plastyczne opierając się na wiedzy o Jukacach.