• Konkurs plastyczny "Wielkanoc w tradycji naszych przodków"

22 marca w Muzeum Miejskim w Żywcu troje uczniów z naszej szkoły odebrało wyróżnienia w powiatowym konkursie plastycznym o tematyce świątecznej pn. ”Wielkanoc w tradycji naszych przodków". Serdecznie gratulujemy!

• Powiatowy Konkurs Recytatorski

W dniach 19 – 21 marca 2023 roku, w Miejskim Centrum Kultury, odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Przedszkoli oraz Szkół Podstawowych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Żywca oraz Starosty Powiatu Żywieckiego, zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Żywcu. Jury w składzie: Jadwiga Grygierczyk - aktorka Teatru Polskiego w Bielsku – Białej, Jakub Abrahamowicz –  aktor, reżyser, obecnie wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach, Andrzej Mróz – polonista, dokonało przesłuchań i wyłoniło laureatów. Wśród nagrodzonych są nasi uczniowie.  Weronika Wiewióra zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej i będzie reprezentowała szkołę na XXVI Rejonowym Konkursie Recytatorskim „ SŁOŃCE, SŁOŃCE I ŻYCIE”, organizowanym w Bielsku – Białej. Z kolei Dawid Kliś otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

• SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE!

Informacja o rekrutacji

Lista dzieci przyjętych i nie przyjętych do Przedszkola nr 13 na rok szkolny 2024/2025 została wywieszona na drzwiach wejściowych wewnętrznych do Przedszkola nr 13.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Wszystkie wnioski o przyjęcie do klasy I na rok szkolny 2024/2025 zostały rozpatrzone pozytywnie.

• Zapraszamy do naszej szkoły

• Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Nasze dziewczęta zajęły III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Koszykówce, rozegranych na obiekcie ZSME w Żywcu. Gratulujemy sukcesu!

• Projekt "Native speaker w każdej szkole”

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Native Speaker w każdej szkole".

Dzięki szkole angielskiego online Tutlo i jej platformie internetowej możemy połączyć się z nauczycielami z całego świata.​​​​ Program umożliwia naszym uczniom regularny kontakt z native speakerem podczas lekcji języka angielskiego. To niezwykła szansa na doskonalenie umiejętności, przełamywanie barier językowych i zdobywanie nowych doświadczeń.
    Koordynatorem projektu jest pani Katarzyna Kucharczyk.

• Podziękowanie

Rada Rodziców i Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Żywcu serdecznie dziękują sponsorom:

* Sklep Spożywczo - Przemysłowy ( Robert Habdas)

* Browar Wrężel

* Domdom Wrężel

* Kwiaciarnia Euforia

* Bling Bling Małgorzata Sarnicka

* Oriflame Dorota Pezdek

* Avon Kornelia Zyzańska

* Robert i Małgorzata Caputa

* Firma Klingspor - Bielsko-Biała

* Firma Fibrakom - Kozy

* Firma Eurofirany - Żywiec

* Krzysztof Greń (DJ)

* Joanna Górna (plakaty)

* Bogusław Zawiła

* OSP Żywiec - Oczków

oraz kucharkom i dziewczynom, które pomogły w obsłudze gości (Dominice i Aleksandrze Ciućka oraz Annie Mieszczak) za bezinteresowną pomoc w organizacji zabawy karnawałowej dnia 10.02.2024 r. oraz za nagrody rzeczowe i wsparcie finansowe.

Dziękując za wielkie serce i dobrą wolę życzymy wielu sukcesów i powodzenia w realizacji życiowych zamierzeń.

• TARGI PRACY I EDUKACJI

MCK ŻYWIEC OHP organizuje targi pracy i edukacji, w ZSEG w Żywcu na ul. Mickiewicza. Podczas targów będzie możliwość zapoznania się z  ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych, uczelni a także  z ofertami pracy z powiatu żywieckiego.

• Zabawa karnawałowa 2024

• Uwaga! Konkurs plastyczny!

Konkurs ZOO

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Przedszkole nr 13 w Żywcu. Tradycyjnie zapewniamy wspaniałe nagrody. Prace konkursowe należy przesłać do 22 marca 2024 roku. Ogłoszenie wyników odbędzie się 15 kwietnia 2024 r. Informacje o wynikach będą ogłoszone na stronie FB Przedszkola nr 13 w Żywcu oraz na stronie internetowej ZSP nr 2 w Żywcu.

W poniższym  linku znajdą Państwo regulamin oraz wszystkie potrzebne dokumenty w tej edycji konkursu.

Zachęcamy do udziału!

• Podziękowanie dla sponsora

Szkoła korzysta z pomocy sponsorów z firmy Cossinus, którzy w ramach nieodpłatnych darowizn książek, gier doposażają naszą bibliotekę szkolną. Obecnie  sponsorzy doposażyli gabinet psychologa.

„Jedynie prawdziwy człowiek

zauważy potrzeby drugiego człowieka.

Jedynie człowiek wielkiego serca

wyciągnie doń pomocną dłoń.”

Dla

Śrubena Unia Sp. z o.o.

34-300 Żywiec ul. Grunwaldzka 5

Za bezinteresowną pomoc na rzecz szkoły.

Głęboko wierzymy, że okazana przez Państwa siła serca i przyjazna dłoń, będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej dla dobra dzieci.

• Ferie zimowe 2024

Zajęcia w ferie zimowe 2024

W linku poniżej zamieszczamy szczegółowy kalendarz zajęć feryjnych w roku szkolnym 2023/2024

HARMONOGRAM_ZAJEC_w_ferie_zimowe_2024.docx

• Przegląd Kolęd i Pastorałek

Nasi uczniowie odnieśli sukces w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu:

I miejsce w kat. wiekowej szkoły podstawowe klasy I-III otrzymał duet Zuzia i Kacper,

II miejsce w kat. wiekowej szkoły podstawowe klasy VII-VIII otrzymała Weronika.

Serdecznie gratulujemy.

• Życzenia świąteczne

• Jasełka

Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole odbyły się jasełka. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w świąteczną atmosferę.

• Spotkanie z Policją

13 grudnia uczniowie z klas IV - VIII uczestniczyli, w ramach działań profilaktycznych, w spotkaniu z Panią aspirant Barbarą Kotlarską. Tematem zajęć było „Bezpieczeństwo uczniów, przemoc rówieśnicza i odpowiedzialność karna nieletnich”. Na spotkaniu poruszono także sprawy związane z bezpieczeństwem w sieci - w tym zamieszczanie filmików, zdjęć w internecie oraz zwrócono uwagę na problematykę uzależnień.

• Kiermasz świąteczny

• Konkurs kolęd