Projekt Grantowy „ASYSTENT UCZNIA O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH ASPE”

Galeria zdjęć

Brak galerii w albumie
  • Dzień Edukacji Narodowej 14 październik 2020 - ORGANIZACJA

    W dniu 14 października 2020 roku (środa) o godzinie 8:30 odbędzie się uroczystość ślubowania klas I. 

    W uroczystości będą uczestniczyli uczniowie klas I - III oraz klasa "0".

    Uczniowie klas IV - VIII nie przychodzą w tym dniu do szkoły.

    Zaproszeni na uroczystość, ZE WZGLĘDU NA OGRANICZENIA SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNE, są tylko Rodzice klasy I oraz Nauczyciele.

    Uroczystość zostanie przeprowadzona na sali gimnastycznej z zachowaniem dystansu i reżimu sanitarnego.

    Mikrofon będzie każdorazowo dezynfekowany chusteczkami antybakteryjnymi.

     

  • SUKCES ZESPOŁU AMBARAS

    II miejsce na Festiwalu Piosenki Religijnej „STREFA CHWAŁY”

    Zespół AMBARAS zajął II miejsce na Festiwalu Piosenki Religijnej STREFA CHWAŁY 2020 w kategorii zespoły wokalnei wokalno-instrumentalne z klas IV-VI.

    Nasi uczniowie jak co roku zaprezentowali się na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, tym razem śpiewając dwa utwory z repertuaru Małe TGD.

    Zespół AMBARAS wystąpi na koncercie laureatów w niedzielę 11 października o godz. 16.00w MCK w Żywcu.

  • Wiadomości z "Zerówki"

    Z dniem 1 września do szkoły zawitali nowi uczniowie klasy „0”. Ten miesiąc był bardzo intensywny i pełen wrażeń. Poznaliśmy zasady zachowania w nowym otoczeniu. Nauczyliśmy się pisać cyfrę 0 i 1oraz literę „o” „O”. Wykonaliśmy wiele prac plastycznych różnymi technikami. Dni słoneczne spędzaliśmy na świeżym powietrzu cudownie się bawiąc. Końcem września została przeprowadzona lekcja „Korona wirus – chroń siebie i innych”, która miała na celu przybliżenie działań z obecną sytuacją na świecie.

  • Plan lekcji na rok szkolny 2020/2021

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI KLAS SZKOLNYCH

    Szanowni Rodzice klas I - VIII 

    Zebranie ogólne z dyrektorem szkoły odbędzie się w dniu 23 września 2020 roku (środa), w dwóch turach według następującego harmonogramu:

    Spotkanie Rodziców klas I - IV - 16:00  

    Spotkanie Rodziców klas V - VIII - 16:45 

    Spotkania odbędą się na stołówce szkolnej

    O godzinach spotkań z wychowawcami w klasach, poinformują Państwa Wychowawcy,  wpisem w zeszytach do korespondencji.

     

    Na zebraniu przedstawiona zostanie koncepcja pracy szkoły na najbliższe lata wyznaczająca kierunek jej rozwoju, jak również bieżące sprawy.

    Zapraszam wszystkich serdecznie!

    dyrektor

    Stanisław Kubik

     

     

  • Regulamin Organizacji Pracy w ZESPOLE SZKOLNO PRZEDSZKOLNYM NR2 W ŻYWCU

    Regulamin Organizacji Pracy w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr2 w Żywcu

    REGULAMIN ORGANIZACJI PRACY W w ZESPOLE SZKOLNO PRZEDSZKOLNYM NR2 W ŻYWCU od 1 WRZEŚNIA 2020 określający zasady zapobiegania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19  wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły w trakcie prowadzonych w szkole zajęć edukacyjnych.

    WEWNĘTRZNA PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCA ZAPOBIEGANIA I PRZECIWDZIAŁANIA COVID-19

    NA TERENIE ZESPOŁU SZKOLNO- PRZEDSZKOLNEGO nr 2 W ŻYWCU

    dnia 1września 2020r.

    Podstawa prawna

    1.Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. 2019 r. poz.1239),

    2.Ustawa z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. 2019 r. poz. 59),

    3.Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. 2019 r. poz. 1148),

    4.Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. 2003 r. poz. 69),

    5.Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2020 poz.780),

    6.Wytyczne Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektoratu Sanitarnego z dnia 14 maja 2020r.

    7.Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach

    8.Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,

    9.Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 493).

    10.Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od

     1 września 2020

    Cel procedury:

    1.Ustalenie zasad funkcjonowania szkoły i wyznaczenie sposobów postępowania dla zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy w okresie pandemii COVID -19.

    2.Zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 wśród dzieci, ich rodziców oraz pracowników szkoły.

     

    Uczestnicy postępowania:

    1.Rodzice/prawni opiekunowie oraz osoby upoważnione do odbioru dziecka

    2.Uczniowie

    3.Nauczyciele

    4.Pracownicy niepedagogiczni

    5.Dyrektor szkoły

    § 1.

    ZASADY OGÓLNE

     

    1.Każdy wchodzący na teren szkoły zobowiązany jest do bezwzględnego stosowania zasad wynikających z wytycznych MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020.

    2.W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych wywiesza się plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk -stosowne instrukcje.

    3.Każda osoba po wejściu do budynku ma obowiązek bezwzględnie zdezynfekować dłonie żelem antybakteryjnym znajdującym się w dozownikach przy wejściu.

    4.W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych wywiesza się plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk -stosowne instrukcje.

     5.W drodze do i ze szkoły nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej, w tym obowiązku noszenia maseczek.

     6.Nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły, o ile jest to możliwe ze względu na warunki lokalowe, powinni zachowywać dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni placówki, wynoszący min. 1,5 m.

    7.Przy wejściu głównym oraz na tablicy ogłoszeń obok sekretariatu szkoły umieszcza się numery telefonów do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych oraz numer telefonu do organu prowadzącego, kuratora oświaty.

    8.Ze względu na ryzyko zakażenia rekomendowany jest ograniczony kontakt nauczycieli i pracowników administracji i obsługi z i opiekunami prawnymi. Zaleca się zdalne formy komunikacji, m.in. mailing, telefon itp.

    9.W szkole znajduje się co najmniej 1termometr bezdotykowy, który w przypadku użycia musi być bezwzględnie zdezynfekowany. Pomiar temperatury może się odbyć po uzyskaniu zgody ucznia lub rodzica w przypadku ucznia niepełnoletniego lub na podstawie polecenia inspektora sanitarnego.

    10.Na terenie szkoły obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć, zdezynfekować ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

    11.W szkole jest wyznaczone pomieszczenie, w którym w razie konieczności będzie można umieścić osobę, u której zaobserwowano objawy zakażenia w celu jej izolacji od otoczenia. W pomieszczeniu nie może nikt przebywać bez uzasadnionej przyczyny.

    12.Biblioteka szkolna pracuje zgodnie z wytycznymi GIS i ustala harmonogram swojej pracy z uwzględnieniem ograniczonego kontaktu uczniów ze sobą oraz 2 dni kwarantanny dla książek i materiałów edukacyjnych powracających od uczniów w postaci zwrotów do biblioteki szkolnej.

    13.W okresie od 1 września 2020 możliwe są trzy warianty organizacji pracy szkoły:

     

    a)WARIANT A –tradycyjna forma kształcenia.

    W szkole funkcjonuje tradycyjne kształcenie.

    Obowiązują wytyczne GIS, MZ, MEN dla szkół i placówek oświatowych. W przypadku wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego dyrektor szkoły, po uzyskaniu pozytywnej opinii PPIS i za zgodą organu prowadzącego, będzie mógł częściowo lub w całości zawiesić stacjonarną pracę szkół i placówek. Wówczas dopuszczalne będą dwa warianty kształcenia B i C.

     

    b)WARIANT B –mieszana forma kształcenia (hybrydowa).

    Dyrektor będzie mógł zawiesić zajęcia grupy, grupy wychowawczej, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego lub całej szkoły, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć i prowadzić kształcenie na odległość (zdalne). Będzie to zależało od sytuacji epidemicznej w powiecie lub w samej szkole. Decyzję podejmie dyrektor po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i otrzymaniu pozytywnej opinii PPIS. Opinie te, będzie można –z uwagi na konieczność podejmowania szybkiej decyzji –uzyskać pisemnie, ustnie, za pomocą maila, telefonu.

     

    c)WARIANT C –kształcenie zdalne.

    Dyrektor szkoły podejmuje decyzję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych na określony czas i wprowadzeniu w całej szkole kształcenia na odległość (edukacji zdalnej). Konieczna będzie w tym przypadku zgoda organu prowadzącego i pozytywna opinia PPIS. Minister Edukacji Narodowej nadal zachowuje uprawnienia do ograniczenia zajęć w szkołach na terenie kraju.

    § 2.

    ORGANIZACJA ZAJĘĆ W SZKOLE

     

    1.Szkoła prowadzi zajęcia dla uczniów w dni robocze, od poniedziałku do piątku zgodnie z ustalonym planem lekcji, uwzględniającym higienę prowadzenia zajęć lekcyjnych.

    2.Na zajęcia może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

    3.Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. Opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk)

    4.Przebywanie w szkole osób z zewnątrz ogranicza się do niezbędnego minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.

    5.Komunikacja w przestrzeniach wspólnych szkoły powinna przebiegać tak, aby uczniowie w większych grupach, nauczyciele i osoby przebywające na terenie szkoły w miarę możliwości nie stykali się ze sobą oraz nie gromadzili. Organizacja pracy szkoły uwzględnia zachowanie dystansu między uczniami, nauczycielami, pracownikami szkoły. Nauczyciele dyżurujący dbają o bezpieczeństwo sanitarne uczniów na przerwach.

    6. Uczniowie/pracownicy wchodzą do szkoły w maseczkach i pozostają w nich podczas poruszania się po korytarzach, w szatniach, toaletach, a także w innych pomieszczeniach stanowiących tzw. "strefę mieszaną".

    7. Przy wejściu do szkoły należy bezwzględnie zdezynfekować ręce.

    8. Po wejściu do sali lekcyjnej uczniowie zdejmują maseczki.

    9.Nauczyciele przebywając w pokoju nauczycielskim powinni zachować dystans społeczny. Zaleca się spędzanie przerw w salach, kantorkach tak, aby nie gromadzić się w jednym miejscu.

    10.Nauczyciele są zobowiązani korzystać z własnych przyborów. Nauczyciele nie powinni wymieniać się przyborami (książki, kubki, długopisy itp.) między sobą ani przynosić do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.

    11.Wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników zarówno podczas przerw, jak i zajęć, obowiązują zasady higieny takie jak częste mycie i dezynfekowanie, rąk, profilaktyka podczas kichania kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

    12.Nauczyciele i uczniowie powinni stosować maseczki zasłaniające usta i nos lub przyłbice podczas przebywania w przestrzeni wspólnej (korytarze, szatnia, klatka schodowa, pokój nauczycielski).

    13.Uczniowie oraz nauczyciele mogą korzystać z maseczek lub przyłbic podczas zajęć, a pracownicy podczas wykonywania powierzonych zadań.

    14.Sale lekcyjne, części wspólne (korytarze) należy wietrzyć co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.Za odpowiednie przewietrzenie sal i korytarzy odpowiada nauczyciel uczący i dyżurujący.

    15.W salach, w których są pojedyncze stoliki a możliwości lokalowe na to pozwalają powinny one być rozsunięte tak, aby uczniowie siedzieli pojedynczo i zachowali między sobą dystans.

    16.W salach, w których liczebność miejsc jest większa, niż liczba znajdujących się w nich uczniów, uczniowie powinni siedzieć co drugie miejsce.

    14.W salach, w których ze względów lokalowych nie ma możliwości zachowania odpowiedniego dystansu społecznego, nauczyciel prowadzący zajęcia zwraca szczególną uwagę na zachowanie uczniów, tak aby zachowany był jak największy możliwy dystans.

     18.Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali lekcyjnej, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp. Odpowiedzialny za to jest nauczyciel sprawujący opiekę nad salą lub nauczyciel uczący.

    19.Uczeń powinien posiadać własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce, jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą ani nie zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.

    20.W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy czyścić lub dezynfekować.

    21.Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.

    22.Jeżeli pozwala na to sposób realizacji treści programowych, w tym zajęć z wychowania fizycznego, zaleca się prowadzenie zajęć na świeżym powietrzu z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego obowiązującego w przestrzeni publicznej.

    23.Uczniowie w szatni korzystają z własnych szafek zachowując w miarę możliwości dystans społeczny a korzystanie z szatni wspólnej odbywa się pod nadzorem szatniarki z zachowaniem dystansu społecznego wynoszącego min. 1,5 m odległości i reżimu sanitarnego.

    24. Uczniowie nie udostępniają innym osobom swoich rzeczy, podręczników i przyborów.

    25. W wypadku stwierdzenia niepokojących objawów chorobowych u ucznia, zostanie on odizolowany w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, zachowującym reżim sanitarny, aż do momentu odbioru przez rodzica/opiekuna prawnego.

    26. Po ostatnich zajęciach uczeń opuszcza salę lekcyjną w maseczce i pozostaje w niej, aż do momentu opuszczenia budynku szkoły.

    27.W przypadku zaleceń inspektora sanitarnego szkoła wprowadza całkowite albo częściowe(hybrydowe) zawieszenie zajęć lekcyjnych i prowadzi zajęcia z wykorzystaniem nauczania zdalnego, zgodnie z regulaminem nauczania zdalnego obowiązującym w tym okresie w  Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr2 w Żywcu.

     

    § 3.

    HIGIENA, CZYSZCZENIE I DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ W SZKOLE

     

    1.Na terenie szkoły istnieje obowiązek mycia i dezynfekcji rąk. Osoby przebywające na terenie placówki w tym rodzice/ opiekunowie zobowiązani są do zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz przebywania w miejscach do tego wyznaczonych.

    2.Nauczyciel zobowiązany jest do przypominania uczniom, aby regularnie myli ręce. W pomieszczeniach sanitarnych musi znajdować się mydło w płynie oraz instrukcje prawidłowego mycia rąk.

    3.Codzienne prace porządkowe na terenie szkoły są prowadzone ze szczególnym uwzględnieniem utrzymania w czystości sal, pomieszczeń sanitarnohigienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych –poręczy, klamek, klawiatur, włączników.

    4.Na bieżąco prowadzona jest dezynfekcja toalet oraz ich wyposażenia, w szczególności klamek, kurków, pokręteł do wody, przycisków spłuczek.

     5.Przeprowadzając dezynfekcję należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji ze szczególną dbałością o przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń, przedmiotów, tak aby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.

    6.Prowadzenie dezynfekcji jest monitorowane przez dyrektora lub wyznaczonego przez niego pracownika za pomocą wpisów w specjalna karty monitorowania dezynfekcji placówki.

    7.Zużyte chusteczki, maseczki, rękawice, inne środki ochrony osobistej oraz materiały wykorzystywane do czyszczenia i dezynfekcji powinny być wyrzucane są do specjalnie wyznaczonych pojemników znajdujących się na terenie szkoły.

     

    § 4

    POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIA UCZNIA

     COVID -19

     

    1.W przypadku, gdy pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, należy odizolować ucznia w osobnym pomieszczeniu z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób, przy równoczesnym powiadomieniu rodziców/opiekunów w celu pilnego odebrania ucznia ze szkoły.

    2.Uczeń przebywający w izolatorium powinien mieć założoną maseczkę.

    3.Do czasu odebrania ucznia ze szkoły przez rodziców/prawnych opiekunów opiekę nad uczniem z zachowaniem minimum 2 m odległości sprawuje wyznaczony przez dyrektora nauczyciel lub pracownik szkoły.

    4.Obszar, w którym poruszał się i przebywał uczeń, należy poddać gruntownemu sprzątaniu oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (np. klamki, poręcze, uchwyty).

    5.O zaistniałym incydencie Dyrektor placówki powiadamia organ prowadzący oraz stację sanitarno-epidemiologiczną w Żywcu.

    6.Dyrektor placówki sporządza listę osób, z którymi uczeń podejrzany o zakażenie miał kontakt w danym dniu i zabezpiecza ją celem ewentualnego przekazania stacji sanitarno-epidemiologicznej.

    7.Dyrektor szkoły jest zobowiązany stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego przy ustaleniu, czy należy wdrożyć dodatkowe procedury biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.

     

    § 6.

    POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIAU PRACOWNIKA SZKOŁY COVID -19

     

    1.Do pracy mogą przychodzić wyłącznie osoby zdrowe bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

    2.W miarę możliwości organizuje się pracę osobom z grupy ryzyka, w tym po 60 roku życia, tak aby minimalizować ryzyko zakażenia.

     3.W przypadku wystąpienia objawów COVID-19 pracownik nie może stawić się do pracy, powinien pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym a w razie pogorszenia się stanu zdrowia zadzwonić na 999 lub 112 i poinformować, że może być zakażony COVID-19.

    4.W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych powinien on skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać Tele poradę medyczną. Pracownik jest zobowiązany do stosowania się do zaleceń uzyskanych podczas porady.

    5.Pracownik ma obowiązek poinformować dyrektora szkoły o wykryciu u niego lub członków jego rodziny zakażenia wirusem, możliwości zarażenia się wirusem, przebywaniu na kwarantannie. Dyrektor szkoły po otrzymaniu takich informacji postępuje zgodnie z wytycznymi wynikającymi z przepisów prawa.

    6.Sala lub pomieszczenie, w którym przebywał pracownik z objawami chorobowymi musi zostać niezwłocznie wietrzona, myta i dezynfekowana.

    7.Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty).

    8.Dyrektor placówki sporządza listę osób, z którymi pracownik podejrzany o zakażenie miał kontakt w tym dniu i zabezpiecza ją celem ewentualnego przekazania stacji sanitarno-epidemiologicznej.

    9.Należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego przy ustaleniu, czy należy wdrożyć dodatkowe procedury biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.

     

    § 7.

    POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU KONIECZNOŚCI CZĘŚCIOWEGO LUB CAŁKOWITEGO ZAWIESZENIA ZAJĘĆ

     

    1.Jeżeli dyrektor szkoły stwierdzi wystąpienie zagrożenia dla zdrowia uczniów ze względu na możliwość zarażania się wirusem COVID 19 na danym terenie lub w szkole, zwraca się do właściwego Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o opinię w przedmiocie częściowego lub całkowitego zawieszenia zajęć.

    2.W przypadku uzyskania pozytywnej opinii inspektora sanitarnego, dyrektor zwraca się do organu prowadzącego o zgodę odpowiednio na częściowe lub całkowite zawieszenie zajęć, a po jej uzyskaniu podejmuje decyzję odpowiednio w sprawie częściowego lub całkowitego zawieszania zajęć. O zawieszeniu zajęć, formie i okresie informuje organ prowadzący i kuratorium oświaty.

    3.W zależności od sytuacji epidemicznej na danym terenie, Powiat na obszarze którego znajduje się szkoła może zostać objęty strefą czerwoną lub żółtą, co nakłada na dyrektora szkoły obowiązek stosowanie wytycznych MEN, GIS i MZ dla szkół ze strefy żółtej lub czerwonej.

    4.W przypadku częściowego zawieszenia zajęć (forma hybrydowa) dyrektor określa zgodnie z zaleceniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w jakiej części szkoła jest objęta kształceniem zdalnym. W przypadku całkowitego zawieszenia w szkole realizowane jest tylko nauczanie zdalne.

    5.W czasie częściowego zawieszenia zajęć (nauczanie hybrydowe) dyrektor określa warunki i zakres oraz zasady prowadzenia zajęć stacjonarnych w szkole i nauczania zdalnego. Dostosowuje w tym zakresie organizację pracy szkoły oraz regulamin jej działania w czasie pandemii do obowiązujących w tej sytuacji przepisów prawa oraz zaleceń inspektora sanitarnego.

    6.Nauczanie zdalne podczas nauczania hybrydowego oraz całkowitego zawieszenia zajęć realizowane jest przy wykorzystaniu platform edukacyjnych wybranych w porozumieniu z nauczycielami komunikatorów społecznych, w oparciu o zasady nauczania zdalnego obowiązujące w szkole.

    7.O zasadach nauczania zdalnego dyrektor informuje uczniów, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli szkoły.

    8.Dyrektor ustala, czy uczniowie i nauczyciele mają dostęp do infrastruktury informatycznej, oprogramowania i Internetu umożliwiających interakcję między uczniami i nauczycielami zgodnie z polityką bezpieczeństwa.

     9.Dyrektor w porozumieniu z nauczycielami ustala potrzebę modyfikacji szkolnego zestawu programów nauczania, tygodniowy zakres treści nauczania z zajęć wynikających z ramowych planów nauczania dla poszczególnych typów szkół, sposób potwierdzenia uczestnictwa uczniów na zajęciach oraz sposób i termin usprawiedliwiania tej nieobecności.

    10.Nauczyciele mają obowiązek stosować się do wprowadzonych zasad nauczania zdalnego, w tym do przestrzegania zasad prowadzenia zajęć, oceniania bieżącego, terminowości oceniania oraz udzielania informacji zwrotnej uczniom i rodzicom/opiekunom prawnym, jeśli o taką informację poproszą.

    11.W czasie częściowego lub całkowitego zawieszenia zajęć uczniowie lub rodzice powinni mieć możliwość konsultacji z nauczycielami. Wymiar tych konsultacji ustalony przez dyrektora szkoły będzie uzależniony od potrzeb ucznia oraz warunków szkoły.

    12.W przypadku wyznaczenia i ustalenia terminów oraz sposobów konsultacji, nauczyciele prowadzą je zgodnie z ustalonymi przez dyrektora wytycznymi, uwzględniającymi bezpieczeństwo ich prowadzenia dla ucznia, nauczyciela, rodzica/opiekuna prawnego (brak objawów chorobowych, dystans, zasady reżimu sanitarnego).

    13.Podczas oceniania pracy zdalnej uczniów nauczyciele uwzględniają ich możliwości psychofizyczne do rozwiązywania określonych zadań w wersji elektronicznej. Na ocenę nie mogą wpływać czynniki związane z ograniczonym dostępem do sprzętu komputerowego i Internetu.

    14.W czasie częściowego lub całkowitego zawieszenia zajęć nauczyciele mają obowiązek wspierać uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i podejmować działania zgodne z opiniami lub orzeczeniami PPP.

    15.W czasie częściowego lub całkowitego zawieszenia zajęć wychowawcy i pedagog szkolny podejmują działania związane z realizacją powierzonych im funkcji.

    16.Szczegółowe zasady, organizację, tryb oceniania oraz prawa i obowiązki podmiotów nauczania zdalnego określi dyrektor szkoły w regulaminie nauczania zdalnego podczas częściowego lub całkowitego zawieszenia zajęć w Zespole szkolno- Przedszkolnym nr2 w Żywcu

     

    § 8.

    POSTANOWIENIA KOŃCOWE

     

    1.Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem 1 września 2020.

    2.Z postanowieniami niniejszego regulaminu muszą zostać zapoznani nauczyciele, uczniowie, rodzice/opiekunowie prawni i pracownicy szkoły.

    3.Regulamin zostanie zamieszczony na stronie internetowej szkoły.

    4.Dyrektor szkoły na bieżąco śledzi komunikaty na temat epidemii ogłaszane przez MEN, MZ i GIS i stosuje się do wynikających z nich zaleceń, a w razie potrzeby wprowadza modyfikację regulaminy wynikającą np. z wytycznych dla szkół znajdujących się w strefie żółtej lub czerwonej.

    5.Dyrektor szkoły czuwa nad prawidłowym stosowaniem postanowieniem niniejszego regulaminu.

    6.Dyrektor szkoły ma obowiązek bezwzględnie stosować się do zaleceń inspektora sanitarnego, w tym w razie konieczności wprowadzić częściowe (hybrydowe) lub całkowite zawieszenie zajęć.

    7.W okresie częściowego lub całkowitego zawieszenia zajęć stosuje się zasady dotyczące nauki na odległość (nauczanie zdalne) obowiązujące w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr2 w Żywcu, określone przez dyrektora szkoły w procedurach nauczania zdalnego.

  • Podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa w związku z zagożeniem epidemiologicznym

    1. Do szkoły może przychodzić uczeń/pracownik zdrowy oraz uczeń/pracownik, którego domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

    2. Uczeń może być przyprowadzany do szkoły/przedszkola i odbierany tylko przez opiekunów bez objawów chorobowych.

    3. Uczniowie/pracownicy wchodzą do szkoły w maseczkach i pozostają w nich podczas poruszania się po korytarzach, w szatniach, toaletach, a także w innych pomieszczeniach stanowiących tzw. "strefę mieszaną".

    4. Przy wejściu do szkoły należy bezwzględnie zdezynfekować ręce.

    5. Po wejściu do sali lekcyjnej uczniowie zdejmują maseczki.

    6. Na przerwach uczniowie przebywają w wyznaczonych strefach nie kontaktując się z uczniami innych klas. W sytuacji konieczności opuszczenia wyznaczonej strefy uczniowie zobowiązani są do założenia maseczki.

    7. Uczniowie nie udostępniają innym osobom swoich rzeczy, podręczników i przyborów.

    8. W wypadku stwierdzenia niepokojących objawów chorobowych u ucznia, zostanie on odizolowany w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, zachowującym reżim sanitarny, aż do momentu odbioru przez rodzica/opiekuna prawnego.

    9. Po ostatnich zajęciach uczeń opuszcza salę lekcyjną w maseczce i pozostaje w niej, aż do momentu opuszczenia budynku szkoły.

    10. Zaleca się jak najczęstsze mycie rąk oraz wietrzenie pomieszczeń budynku szkoły i przedszkola.

     

    Proszę o stosowanie się do wyżej wymienionych zasad

     

    Z poważaniem

    dyrektor

    Stanisław Kubik

  • Rozpoczęcie zajęć w Przedszkolu w roku szkolnym 2020/2021

    Uprzejmie informujemy, że rozpoczęcie zajęć grup 3-latków,4-latków i 5-latków w Przedszkolu odbędzie się 1 września 2020.

    Przedszkole będzie czynne od 6:30 do 16:30.

    Drzwi wejściowe do Przedszkola będą otwarte. Po wejściu na górę proszę dzwonić na dzwonek znajdujący się przy drzwiach prowadzących bezpośrednio do Przedszkola. Rodziców obowiązują maseczki!

    Szczegółowe informacje uzyskają Państwo od nauczyciela wychowawcy swojej grupy.

     

    Do zobaczenia .

    Pozdrawiamy

    Nauczyciele Przedszkola, Dyrektor Stanisław Kubik

  • Porządek uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego w dniu 1 września 2020 roku

     

    O godzinie 8:50 otwarte zostaną drzwi wejściowe przy stołówce, proszę o wchodzenie wszystkich uczniów i rodziców właśnie tym wejściem. Wszyscy przybyli na uroczystość muszą posiadać maseczki i zdezynfekować ręce przy wejściu.

    Uczniowie klas "0" - III wraz z rodzicami udają się bezpośrednio na salę gimnastyczną, gdzie zajmują miejsca wyznaczone dla poszczególnych klas.

    Uczniowie klas IV - VIII udają się na spotkania ze swoimi wychowawcami do klas:

    kl. IV - wychowawca mgr Edyta Zoń - sala j. polskiego (obok przyrody)

    kl. V - wychowawca mgr Kazimiera Kaczkowska - sala do zajęć plastyki/muzyki

    kl. VI a - wychowawca mgr Bernadetta Duc - sala j. angielskiego

    kl. VI b - wychowawca mgr Katarzyna Batko - sala na poddaszu (hotelik)

    kl. VII a - wychowawca mgr Lucjana Sordyl - sala j. polskiego 

    kl. VII b - wychowawca mgr Anna Póda - Pindel - sala informatyczna

    kl. VIII a - wychowawca mgr inż. Barbara Karwacka - sala przyrody

    kl. VIII b - wychowawca mgr Barbara Wróbel - sala matematyki

    O godzinie ok. 9:30-9:40 nastąpi zmiana, uczniowie klas "0" -III udadzą się na spotkanie z wychowawcami do swoich klas, natomiast ucziowie klas IV - VIII przejdą na salę gimnastyczną.

    Taki porządek uroczystości, związany z podzieleniem uroczystości otwarcia na dwie tury, podyktowany jest koniecznością zapewnienia dystansu w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

    Po zajęciu miejsc na sali, czy też w klasie, uczniowie będą mogli zdjąć maseczki.

    Maseczki zakładamy każdorazowo w sytuacji przemieszczania się po korytarzach szkolnych.

    Rodziców i zaproszonych gości prosimy o pozostanie w maseczkach przez cały czas trwania uroczystości.

     

    Dziękuję za zastosowanie się do przekazanych powyżej zaleceń i zrozumienie wymogów sanitarnych koniecznych do zapewnienia bezpieczeństwa.

    Zapraszam wszystkich Rodziców do uczestniczenia w Rozpoczęciu Roku Szkolnego 2020/2021.

     

    Dziękuję i pozdrawiam

    dyrektor

    Stanisław Kubik

     

     

     

     

  • PROJEKT ZDALNA SZKOŁA

  • Pożegnanie

  • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     

     

    ROZPOCZĘCIE

    ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     

    Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w Kościele Parafialnym św. Maksymiliana Marii Kolbego w Żywcu - Oczkowie w dniu 31 sierpnia 2020 roku o godzinie 18:00 . Serdecznie zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników.

    Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się w dniu 1 września (wtorek) o godzinie 9:00

    Szczegółowe informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego pojawią się na stronie naszej Placówki w dniu 27 sierpnia 2020 roku..

     

  • List MEN i GIS do rodziców

    List MEN i GIS do rodziców

    Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kieruje specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęca do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół. 

    ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

     

    LIST_MINISTRA_EDUKACJI.docx

    APLIKACJA_ProteGO_Safe..pdf

     

  • KOMUNIKAT DLA ÓSMOKLASISTÓW

    KOMUNIKAT DLA ÓSMOKLASISTÓW

    W dniu 31 lipca

    w godz. 10.00-12.00

    w sekretariacie szkoły

    uczniowie mogą odebrać

    zaświadczenia o wynikach

    egzaminu ósmoklasisty.

    Prosimy o przestrzeganie wyznaczonych godzin oraz postępowanie zgodnie ze szkolnymi procedurami i wytycznymi GIS, MZ oraz MEN, (maseczki, utrzymywanie odstępu między osobami, dezynfekcja rąk przed wejściem, zalecane jest również założenie rękawiczek).

  • PODSUMOWANIE INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ

    PODSUMOWANIE INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ


    PODSUMOWANIE INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ

    „HARCE Z LEKTURĄ"


    W roku szkolnym 2019/2020, w ramach lekcji języka polskiego, mgr Edyta Zoń opracowała i wprowadziła innowację pedagogiczną „Harce z lekturą". Miała ona na celu szerzenie idei czytelnictwa, pobudzenie kreatywności i twórczości uczniów. Podczas pracy z lekturą uczniowie współpracowali ze sobą, utrwalali wiedzę i umiejętności przydatne do egzaminu ósmoklasisty. Zamierzone cele udało się osiągnąć. Młodzież podeszła do innowacji z dużym zaangażowaniem i niesamowitą twórczością.


    W ramach innowacji powstały:

    1. Lapbooki odnoszące się do obowiązkowej lektury.
    2. Krzyżówka trypletowa  z "Pana Tadeusza".
    3. Gry na stronie Quizziz.
    4. Gra planszowa.
    5. Memy lekturowe.
    6. Nagrane wywiady z bohaterami lektur,.
    7. Krótki filmik "Kamienie na szaniec" z uczniami w roli głównej.
    8. Plakaty.
    9. Profile bohaterów.
    10. Prezentacje multimedialne o lekturach.
    11. Makiety miejsc akcji.
    12. Inscenizacje.


    INNOWACJA-_HARCE_Z_LEKTURa.pdf


  • WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

    WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

     

    Nasi uczniowie otrzymali

    WYRÓŻNIENIA

    w Międzynarodowym Konkursie

    "Kangur Matematyczny".
     

    W kategorii Maluch:

    Węgliński Mateusz

    Jasiewicz Patrycja

     

    W kategorii Beniamin:

    Miękiński Szymon

    Wojciech Julia

     

    W kategorii Kadet:

    Wojciech Kacper

     

     

    GRATULUJEMY

    I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

     

     

  • Prace klasy I

  • EGZAMINY

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  • Dzień Rodziny

     

     

     

     

     

     

     

     

  • Sukces naszej uczennicy

    Nasza uczennica Natalia
    z zespołu AMBARAS zajęła

    III MIEJSCE

    w Internetowym Konkursie Wokalnym #nienudzimisie "Piosenki Jacka Cygana".

     

    Gratulujemy serdecznie!!!

     

     

     

     

     

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im.Orła Białego w Żywcu
    Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Żywcu,
    ul. Niezapominajki 14
    34-300 Żywiec
  • Telefon 33 865 25 79 Fax 33 865 25 76
    Sekretariat 691 240 708
    Bus 1 691 940 807
    Bus 2 691 540 807

Galeria zdjęć