Nawigacja

Sobota 01.10.2022

Sobota 01.10.2022

PROJEKT ZDALNA SZKOŁA - LAPTOPY DLA SZKOŁY

Zakup laptopów wraz z oprogramowaniem antywirusowym został sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

PROJEKT_-_PLAKAT.pdf
GRANT_ZDALNA_SZKOLA.pdf

 

Miasto Żywiec realizuje projekt dofinansowany  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju  Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego  Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 

Tytuł projektu: Zdalna Szkoła w Żywcu 2. 

Celem projektu jest umożliwienie prowadzenia zajęć  edukacyjnych i realizacji podstawy programowej w szkołach  podstawowych na terenie Miasta Żywca. 

Dofinansowanie projektu z UE:

105 000,00 PLN  

Zakup laptopów, oprogramowania antywirusowego oraz ubezpieczenia sprzętu został sfinansowany w ramach projektu  pn. „Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” finansowanej ze środków Unii Europejskiej  z Programu Polska Cyfrowa 2014-2020

Aktualności

 • Projekt „Pomocna dłoń – ASPE w żywieckich szkołach i przedszkolach” dofinansowany w ramach środków II. Osi Priorytetowej: Efektywne polityki publiczne na rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty na podstawie Umowy o dofinansowanie projektu grantowego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 –2020, realizowany jest od 1 kwietnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. w 2 żywieckich szkołach i w 1 żywieckim przedszkolu, dla których organem prowadzącym jest Miasto Żywiec – Beneficjent projektu:

 • Dyżur wakacyjny w roku szkolnym 2021/2022

  SZANOWNI RODZICE

  Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola na dyżur wakacyjny będa przyjmowane od dnia 4 - 20 maja do godziny 12:00 w sekretariacie Zespołu lub bezpośrednio w Przedszkolu Nr 13.

  Karty zgłoszeń można składać w przedszkolu od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00 lub drogą elektroniczną na adres e-mail: zsp2zywiec@gmail.com

  Dyzur_wakacyjny_2022(5).docx

  REGULAMIN_DYZURU_WAKACYJNEGO_2021.docx

  Zal._1_POSWIADCZENIE_ZAKLADU_PRACY_(1).docx

 • 24 czerwca rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Uroczysta akademia dostarczyła wielu wzruszeń. Wręczono nagrody, podziękowania. Uczniom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników, absolwentom – składamy życzenia pomyślności w kolejnych etapach edukacji, wszystkim - życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku.

 • 20 czerwca br. odbyła się wycieczka Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych miasta Żywca do Suchej Beskidzkiej, Lachowic i Stryszawy. Uczniowie żywieckich szkół zwiedzili kościół św. Apostołów Piotra i Pawła w Lachowicach, Centrum Kultury i Filmu im. Billy'ego Wildera w Suchej Beskidzkiej i Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej, gdzie wzięli udział w warsztatach artystycznych. Mieliśmy okazję przekonać się jak piękne i ciekawe są okolice Żywca. Dziękujemy Władzom Miasta za organizację tego interesującego wydarzenia.

 • 1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka. Był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Uczniowie mieli okazję sprawdzić się w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak: biathlon, skok w dal, skok wzwyż, bieg sprinterski, tenis stołowy. Było mnóstwo radości. Wszyscy świetnie się bawili. Najlepsi uczniowie w poszczególnych konkurencjach oraz kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni.

 • 11 maja uczniowie z klas V - VIII uczestniczyli, w ramach działań profilaktycznych, w spotkaniu z Panią aspirant Barbarą Kotlarską. Tematem zajęć było szeroko rozumiane bezpieczeństwo oraz odpowiedzialność za podejmowane przez uczniów działania. Podczas spotkania Pani aspirant omówila również zagadnienia dotyczące cyberprzemocy, mowy nienawiści oraz problematyki uzależnień.

 • 10 maja zespół "Ambaras" zajął III miejsce na Festiwalu Artystycznym "Moja Pasja". Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.

 • 7 maja uczennica klasy piątej - Weronika Wiewióra - otrzymała nagrodę za zajęcie II miejsca w XXI Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek. Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.

 • W dniu 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VI przygotowali z wychowawcami inscenizację, w której upamiętnili przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Przypomnieli wszystkim, jak ważna jest wolność, ojczyzna, naród. Na koniec Dyrektor wręczał dyplomy i nagrody dla laureatów konkursów oraz zawodów sportowych. Gratulujemy wszystkim pięknego występu i wszelkich osiągnięć edukacyjno-sportowych.

 • W dniu 22 kwietnia bieżącego roku w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku - Białej, odbył się XXIV Rejonowy Konkurs Recytatorski „SŁOŃCE, SŁOŃCE I ŻYCIE”. Prezentacje oceniało jury w składzie:

  – Franciszek Kopczak - instruktor teatralny, animator kultury,

  – Ewa Walesiak - aktorka, dyrektor teatru „Kwadryga",

  – Lucyna Sypniewska - aktorka teatru Banialuka, reżyserka.

  Nasza uczennica, Weronika Wiewióra z klasy V, otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • W dniu 21 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Uczniowie klasy IV przygotowali wraz z wychowawcami inscenizację, w której przypomnieli, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i należy o nią dbać. Nie obyło się też bez muzycznej niespodzianki, jaką przygotował dla całej społeczności szkolnej zespół Ambaras. Gratulujemy wszystkim pięknego występu.

 • Wielki sukces

  Z przyjemnością informuję, że nasza szkoła odniosła sukces zajmując w Plebiscycie Edukacyjnym 2021 organizowanym przez Dziennik Zachodni I miejsce w kategorii SZKOŁA ROKU w powiecie żywieckim

 • Miły dzień 1 kwietnia

  W dniu 01.04. br. Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję "Dzień bez plecaka". Kreatywność naszych uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania. Można było zobaczyć takie "plecaki" jak: opony, wózki dziecięce, kosze na zakupy i na śmieci, poszewki na poduszki, transportery i wiele innych.

Witamy w EduPage!

Drodzy Uczniowie i Rodzice

na tej stronie będziecie mogli zapoznać się z  bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

 

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im.Orła Białego w Żywcu
  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Żywcu,
  ul. Niezapominajki 14
  34-300 Żywiec
 • Telefon 33 865 25 79 Fax 33 865 25 76
  Sekretariat 691 240 708
  Bus 1 691 940 807
  Bus 2 691 540 807

Galeria zdjęć